Utorky a stredy v banskobystrickom Bábkovom divadle na Rázcestí patria dospelým. Bude tomu tak aj na budúci týždeň, tentoraz so špeciálnym programom.

MilenkyV utorok 16. februára (19. hod.) sa v divadelnej sále Bábkového divadla na Rázcestí (BDNR) odohrá príbeh s názvom Milenky z pera rakúskej autorky, držiteľky Nobelovej ceny za literatúru z roku 2004, Elfriede Jelinek. Šokujúce vyznanie na tému milenka vzniklo ako scénické čítanie v rámci cyklu Literatúra – Slovo – Divadlo, presne pred jedenástimi rokmi, 16. februára 2005. Odvtedy ho BDNR pravidelne uvádza ako (anti)valentínske predstavenie, ktorým sa pripája k hnutiu V-Day, celosvetovej kampani za zastavenie násilia páchaného na ženách a dievčatách. Okrem toho, že svojou návštevou podporíte dobrú vec, v súťaži po predstavení máte jedinečnú príležitosť vyhrať luxusný wellness pobyt pre dve osoby v hoteli Partizán.

SlúžkyV stredu 17. februára (19. hod.) je na programe hra Slúžky od kontroverzného francúzskeho dramatika Jeana Geneta o (ne)normálnom vzťahu slúžok k ich panej, zverstvách a milosrdenstvách ich šedého života. Genetov priateľ Jean Paul Sartre charakterizoval túto hru ako „zrkadlo bytia“, neoddeliteľnú imagináciu snového a skutočného. Túto hru, ktorá sa už sama osebe dá považovať za výnimočnú divadelnú udalosť, pohostinsky naštudoval výnimočný režisér, svetoznámy Viliam Dočolomanský.

Český režisér slovenského pôvodu je uznávaný ako tvorca autonómneho smeru divadelného umenia, ktorý pestuje vo vlastnom experimentálnom divadle Farma v jeskyni. Svojráznym režijným štýlom sa dotýka archetypálnych zákonitostí ukotvených hlboko v každom z nás a vyvoláva triašku prostredníctvom zmyslového zážitku z predstavenia. Jean Genet a Viliam Dočolomanskýsa takto stretnú pod jednou strechou v inscenácii Slúžky.

BDNR jarné prázdninyDeti sa už teraz môžu tešiť na Jarné prázdniny s divadlom. Od 1. do 4. marca ich v divadle čaká bohatý prázdninový program, predstavenia pre deti od 6 rokov a predstavenia s tvorivými dielňami pre najmenších, každý deň o 15. hod. Viac informácií  o programe nájdete na oficiálnej stránke bábkového divadla.