Hokejový útočník Milan Kytnár sa po dlhom pôsobení v zahraničí vrátil pred touto sezónou na Slovensko. V lete podpísal krátkodobú zmluvu s banskobystrickými baranmi, ktorú pred pár dňami predĺžil na zvyšok sezóny. Ako hodnotí svoje doterajšie pôsobenie v meste pod Urpínom a ako vidí šance svojho mužstva na titul? Aj o tom sme sa s ním porozprávali v našom rozhovore.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - Dukla Trencin - 02.11.2014 - Banska BystricaMilan, máte len 25 rokov, no v rámci svojej kariéry ste toho zažili už mnoho. Ako 18-ročný mladík ste odišli do zámoria, kde ste strávili päť rokov. Podarilo sa vám nakuknúť aj do prestížnej NHL, kde ste v drese Edmontonu odohrali jeden zápas. Ako si spomínate na vaše pôsobenie za oceánom?

Na moje pôsobenie za oceánom spomínam len v dobrom. Ak by bola možnosť, určite by som sa veľmi rád vrátil.“

Existuje šanca, že sa niekedy vrátite späť do NHL?

Dúfam, že tá možnosť ešte je, ale momentálne je zbytočné o tom hovoriť.“

Po odchode z Kanady ste legionárčili vo Fínsku, v ruskej KHL a naposledy v susednom Česku. Keď máte porovnať tieto tri krajiny a ich súťaže, v čom sa najviac líšia?

„Každá z týchto krajín je špecifická a tak isto aj ligy. Je však ťažké hovoriť o každej súťaži zvlášť.“

V KHL ste obliekali dres bratislavského Slovana. V ňom ste však vydržali len jednu sezónu. Nemali ste záujem pokračovať?

Po roku strávenom v Slovane sme sa s vedením dohodli na ukončení spolupráce. Táto kapitola už je za mnou a teraz sa sústredím len na to, kde momentálne pôsobím.“

Po účinkovaní v Karlových Varoch ste sa vrátili na Slovensko, keď ste podpísali krátkodobú zmluvu s HC´05 Banská Bystrica. Čo stálo za vaším rozhodnutím prijať túto ponuku?

„Moje predošlé dve sezóny neboli úplne podľa mojich predstáv a bolo ťažké nájsť si angažmán v zahraničí. Banská Bystrica ma oslovila s ponukou, či by som sa nechcel rozohrať tu, túto ponuku som rád prijal.“

Prednedávnom ste predĺžili spoluprácu s baranmi do konca aktuálnej sezóny. Značí to, že ste v meste pod Urpínom spokojný?

Zatiaľ som tu veľmi spokojný. Dostávam veľa priestoru na ľade a to je to, čo presne potrebujem.“

Po dvadsiatom kole sa momentálne nachádzate na 4. priečke Tipsport extraligy, k tomu máte ešte jeden zápas k dobru. Ako ďaleko to podľa vás môžete v tejto sezóne dotiahnuť?

 „Dúfam že veľmi ďaleko. Verím, že pokiaľ si udržíme formu a budú sa nám vyhýbať zranenia, udržíme sa na popredných miestach v tabuľke.“

Spomína sa v kabíne aj majstrovský titul?

Zatiaľ je zavčasu o tom hovoriť, ale verím že spravíme všetko pre to, aby sme sa pobili o titul.“

V posledných zápasoch nastupujete v elitnej formácii, na krídlach vám robia spoločnosť kapitán Hudec a Andrej Kudrna. Našli ste medzi sebou tú správnu chémiu?

„Obaja sú to veľmi dobrí hráči aj chalani. Rozumieme si ako na ľade, tak aj mimo ľadu. Dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie.“

V kádri baranov pôsobí viacero legionárov. Aká je atmosféra v kabíne?

Atmosfére je veľmi dobrá. Mužstvu sa darí a z toho vyplýva aj dobrá nálada v šatni.“

Nevytvárajú sa tzv. skupinky?

Nie. Tvoríme jedno mužstvo a všetci si dobre uvedomujeme, že pokiaľ chceme byť úspešní, musíme ťahať za jeden povraz.“

HKM Zvolen - HC '05 Banska Bystrica, derby, 12.9.2014 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Počas svojho pôsobenia v srdci Slovenska ste stihli odohrať aj dva derby zápasy so Zvolenom. Ako vnímate atmosféru týchto vybičovaných stretnutí?

V oboch stretnutiach bola v hľadisku vynikajúca atmosféra. Mrzí ma však, že prvé derby, ktoré som hral, sme nedokázali dotiahnuť do víťazného konca.“

V poslednom derby ste pokorili Zvolen vysoko 7:2. Na výsledku máte veľkú zásluhu. Vy osobne ste zaznamenali dva góly a dve asistencie. Nepomýšľali ste aj na hetrik?

Určite ma to napadlo. Hokej je však tímová hra a je jedno, kto dá góly. Hlavne som bol spokojný s výsledkom na konci zápasu.“

V takomto stretnutí by po tom hetriku možno začali aj šiltovky padať na ľad.

Možno áno, i keď si myslím, že na ľade Zvolena by mi to nebolo dopriate (smiech).“

Momentálne prebieha reprezentačná prestávka. Vy ste sa v drese s dvojkrížom na hrudi neobjavili už dva roky. Je to pre vás uzavretá kapitola?

Nie, to určite nie.“

Na nemecký pohár pocestujú slovenský reprezentanti v mladšej, pozmenenej zostave. Aké šance dávate zverencom trénera Vladimíra Vůjteka?

Verím, že chlapci zabojujú a polepšia si pokazenú reputáciu z minulého roku.“

V máji v roku 2015 sa uskutočnia Majstrovstvá sveta v susednom Česku. Existuje šanca, že by ste na tomto podujatí obliekli reprezentačný dres?

 „Spravím všetko pre to, aby som zabojoval o miesto v zostave. Dôležité budú moje výkony tu za HC´05. Každopádne, ak by som dostal pozvánku reprezentovať Slovensko, s radosťou by som ju prijal.“ 

Milan Kytnár (narodený 15. septembra 1989) je rodákom z Topoľčian, kde aj s hokejom začínal. V drafte NHL v roku 2007 si ho v 5. kole z celkového 127. miesta vybral manažment Edmontonu Oilers. Následne sa mladý útočník rozhodol odísť do Kanady, kde začal nastupovať v mládežníckej súťaži WHL. Súťažný ročník 2010/11 už odohral vo farmárskej súťaži AHL v drese Oklahoma City Barons. V nasledujúcej sezóne si pripísal doposiaľ svoj jediný štart v NHL, keď nastúpil v dueli proti New Jersey Devils. Po odchode zo zámoria pôsobil postupne vo Fínsku (HPK), v ruskej KHL (Slovan Bratislava) a Česku (Karlovy Vary).