Aj tento rok do Banskej Bystrice zavíta Mikuláš, aby potešil všetky deti a zároveň pod Urpín priniesol pravú vianočnú atmosféru. Banská Bystrica je veľká a preto zavíta do viacerých mestských častí.

4. decembra (nedeľa) – Mikuláš v Sásovej

V nedeľu 4.12.2011 o 15:30 zavíta Mikuláš do športového areálu na Rudohorskej ulici, kde už po piaty rok v rámci veselého programu rozveselí a poteší nielen deti.

5. decembra (pondelok) – Mikuláš v Radvani

Rozsvietenie vianočného stromčeka bude mať v Radvani na starosti Mikuláš už v pondelok 5. decembra o 17.00 h.

6. decembra (utorok) – Mikuláš na Námestí SNP

Sedemnásť metrový smrek, ktorý už niekoľko dní zdobí naše hlavné námestie tradične rozsvieti Svätý Mikuláš, ktorý v deň svojho sviatku do centra mesta zavíta na koči ťahanom koňmi. Program štartuje 6. decembra na Námestí SNP o 16.30 h rozprávkou pre najmenších v podaní divadla Clipperton o Princeznej so zlatou hviezdou na čele. O 17.20 h privíta celé námestie Mikuláša a následne si spolu s detským folklórnym súborom Radosť pripomenieme vianočné zvyky a koledy. Pre malých aj veľkých bude po skončení hlavného programu pripravená mikulášska diskotéka.

9. decembra (piatok) – Mikuláš na Fončorde

Aj na Fončorde rozvieti vianočný stromček Mikuláš. Udeje sa tak v piatok 9. decembra od 16.00 h na Kyjevskom námestí.

10. decembra (sobota) – Mikuláš na koči po južnej časti mesta

Mikuláš nezabudne ani Iliaš, Podháj, Pršiansku terasu, Kremničku ani Rakytovce. V sobotu 10. decembra spolu s malými darčekmi pre deti prejde na koňmi zapriahnutým kočom po týchto častiach od 14.00 h, kedy začne v Iliaši, potom okolo 14.45 h ho môžu očakávať na Pršianskej terase, deti na Sládkovičovej v časti Podháj pri potravinách sa ho dočkajú o 15.30 h, o 16.15 zavíta do Kremničky a poslednú zástavku má naplánovanú na 17.00 h v Rakytovciach.

11. decembra (nedeľa) – Mikuláš v športovej hale na Štiavničkách

Športovo – zábavný Mikuláš bude nielen pre deti pripravený v športovej hale Dukla v nedeľu 11. decembra od 10.00 h.