MIBA Banská Bystrica v sobotu cestovala do Nového Mesta (víťaz minulého ročníka Openligy), kde s domácim tímom v obidvoch zápasoch minulej sezóny nezískali ani bod.

Futbalshop Nové Mesto nad Váhom – MIBA Banská Bystrica 7:7 (1:2)

Ilustračné foto: Marek Odaloš

Góly: Peter Hikel 3, Patrik Zaťovič 2, Milan Jurčo, Adrián Neuschl – Lukáš Berec 2, Peter Zehnal 2, Róbert Kútik, Martin Majling, Róbert Greško
ŽK: Milan Jurčo, Patrik Zaťovič – Roman Filadelfi, Patrik Prikryl
Pred 150 divákmi rozhodovali Ján Ploštica a Tomáš Wojčík

Zostavy:
Zostava NMnV:R. Savald – P. Hikel „K“, M. Kubíček, M. Jurčo, P. Malíček, S. Marušinec, A. Neuschl, P. Zaťovič, E. Doboš
Zostava MIBA:R. Filadelfi – M. Majling „K“, P. Prikryl, D. Andraščík, M. Giertl, P. Zehnal, R. Kútik, L. Berec, R. Greško

Hneď v úvode zápasu hostia zaskočili domácich, keď sa ujali vedenia po peknej strele Kútika. Domáci po inkasovanom góle začali hrať svoju typickú hru, zatlačili hostí a po chybnej rozohrávke domácich vyrovnali zásluhou Zaťoviča. Od tej chvíle sa začalo odznova a Nové Mesto pokračovalo v aktívnej hre v útočnej fáze, ale Bystričania pozorne bránili. Ešte do prestávky sa MIBE podarilo po vydarenom brejku streliť gól po nahrávke Giertla, Berec do odkrytej brány stanovil polčasový výsledok.

V druhom polčase domáci pokračovali v nápore, ale z gólu sa tešili hráči MIBY, Kútikovu strelu ešte na bránkovej čiare kapitán Majling dopravil do siete. Od tohto momentu Futbalshop pokračoval v dobývaní bránky hostí a dvomi rýchlymi gólmi sa im podarilo vyrovnať. MIBA sa v zapätí dvomi gólmi, Bereca a Greška znovu dostala do vedenia o dva góly, 5:3. Od tohto okamihu hostia ďalej bránili a čakali na možnosti protiútokov, len domáci v priebehu niekoľkých minút zaznamenali dokonalý obrat, keď strelili 4 góly v priebehu niekoľkých minút. Na obrate mal najväčšiu zásluhu domáci kapitán Hikel. Od tohto momentu musela MIBA myslieť len na útočnú fázu, pretože do konca stretnutia zostávali už len dve minúty. Bystrickým futsalistom sa podarilo minútu a pol pred koncom znížiť gólom Zehnala. Potom MIBE nič iné nezostávalo, len hrať s piatymi hráčmi. Hneď po prvej akcii v powerplay vyrovnal Zehnal na konečných 7:7. V stretnutí bohatom na góly si museli prísť na svoje diváci, ktorí videli na obidvoch stranách pekné gólové situácie.

Vyjadrenie po zápase:
Ondrej Výboh (vedúci mužstva): „V zápase s vlaňajším víťazom Openligy sme začali výborne. Vyhrávali sme 0:1 a dôsledným bránením sme nepúšťali domácich hráčov do vážnejších šancí. V prvom polčase nám taktika vychádzala a vyhrali sme ho 1:2. Po zmene strán sme nedôslednou koncentráciou a nepozorným bránením niektorých hráčov dvakrát prišli o dvojgólové vedenie, dokonca 2 minúty pred koncom sme prehrávali 7:5. Túžbou po víťazstve sa prejavila sila kolektívu a nepriaznivý stav sa nám hrou powerplay podarilo vyrovnať. V zápase sme prejavili veľkú chuť po víťazstve, no vzhľadom na záver stretnutia môžeme byť spokojní aj s bodom. Vyzdvihol by som výkony nášho brankára Filadelfiho a kapitána Majlinga. „

Bystrickí futsalisti si odniesli cenný bod z Nového Mesta a po troch zápasoch im patrí 6. pozícia. Tento piatok opäť cestujú, tentokrát k nováčikovi do Trnavy, kde ich čaká náročný zápas. Najbližšie domáce stretnutie MIBA odohrá v piatok 9. novembra v ŠH Badín o 19:45 hod. proti sTC Púchov, ďalšiemu nováčikovi s vysokými ambíciami.