MIBA cestovala do Nového Mesta nad Váhom, kde odohrala predohrávku 9. kola Openligy s Dragon’s Podolie. Bolo to dôležité stretnutie najmä pre Bystričanov, ktorí by sa v prípade víťazstva posunuli na líderskú pozíciu v Openlige minimálne na týždeň.

FK Dragon’s Podolie – MIBA Banská Bystrica 2:4 (1:1),
Góly: Ostrenka, Makara – V. Giertl 2, Čief, Polák bez kariet 80 divákov

Ilustračné foto: Marek Odaloš

Stretnutie sa odohralo v Novom Meste nad Váhom, kde hrá Dragon’s Podolie svoje zápasy. Pred samotným začiatkom zápasu nastala kuriózna situácia zapríčinená rozhodcami, ktorí sa nedostavili na zápas. Po vzájomnej dohode sa stretnutie nakoniec odohralo a rozhodovali ho zástupcovia z obidvoch diváckych táborov. Hráči MIBA BB od začiatku zápasu pôsobili ospalým dojmom, nevedeli sa presadiť v ofenzíve a nedôslednou defenzívou poskytovali priestor pre gólové príležitosti domácich. No paradoxne sa práve hostia ujali vedenia, keď v 12. minúte strela z diaľky M. Giertla opečiatkovala konštrukciu brány a po následnej dorážke sa mohol tešiť z gólu V. Giertl. Domáci zanedlho odpovedali po krížnej strele Ostrenku a vyrovnali na 1:1. O niekoľko minút neskôr Podolie zahodilo gólovú šancu, keď Ostrenka netrafil odkrytú bránu Filadelfiho. Hostia si prvom polčase vytvorili len minimum šancí, a aj preto sa do kabín odchádzalo za nerozhodného stavu 1:1.

V druhom polčase hráči z Banskej Bystrice mierne zlepšili svoju hernú činnosť, vďaka čomu sa opäť ujali vedenia, keď Kollár ideálne našiel Čiefa. Tak ako v prvom polčase domáci dokázali rýchlo vyrovnať, ale tentoraz z dávkou šťastia, keď si hostia tečovali nastrelenú loptu do vlastnej brány. V snahe získať tri body MIBA zatlačila súpera na ich polovicu a z vytvoreného tlaku vyťažila vedúci gól, ktorého autorom bol Polák. Domáci ku koncu stretnutia odvolali brankára a pri následnej power play mali možnosti vyrovnať, no hostí podržal výborne chytajúci Filadelfi. Výhru MIBA definitívne potvrdil svojím druhým gólom V. Giertl po nahrávke Poláka 10 sekúnd pred koncom.

Banskobystrickí futsalisti si po nie najlepšom výkone pripísali do tabuľky ďalšie tri body. Zatiaľ sú lídrom Openligy, minimálne do budúcej soboty. V poslednom kole základnej časti bystrickí futsalisti privítajú mužstvo ŽFA Žirafa Žilina, ktorým majú čo oplácať, ich prvý vzájomný zápas prehrali v Žiline 4:6. Hrá sa 24. februára o 19:45 hod. v ŠH Badín. Vstup zdarma.

Vyjadrenie po zápase:

Ondrej Výboh (vedúci, MIBA BB): „Stretnutie ovplyvnil fakt, že sa rozhodcovia nedostavili na stretnutie, a tak museli rozhodovať zástupcovia obidvoch mužstiev. V úvode stretnutia sa hral opatrný futsal. Domáci si vypracovali niekoľko šancí na strelenie gólu, ktoré však nevyužili. Nám sa podarilo vsietiť dôležitý prvý gól v stretnutí, avšak naďalej sme pokračovali v slabom výkone, čo využili domáci a vyrovnali. V druhom polčase sme hrali o niečo lepšie, čo nám stačilo na strelenie druhého gólu. V zapätí domáci opäť vyrovnali. V ďalšom priebehu sme tretíkrát odskočiť súperovi o jeden gól. V závere hrali domáci power-play, v nej si vytvorili niekoľko streleckých príležitostí, tie však zneškodnil Filadelfi, ktorý nás držal „nad vodou“ po celý zápas. V závere stretnutia sme poistili výsledok a z Nového Mesta sme si odniesli plný bodový zisk.“