Uplynulú sobotu sa futsalisti Banskej Bystrice predstavili v Bratislave, kde ich privítala domáca Pinerola.

Domáci favorit vstúpil do duelu výborne a po piatich minútach viedol už 2:0, o čo sa zaslúžili Brazílčan Wesley a Tomáš Bagin. Prevaha Pineroly pokračovala, no Bystričania na čele s brankárom Krejčím do polčasu odolali a už neinkasovali.

Banskobystričania odolávali až do 25. minúty, keď sa peknou akciou predviedol Višváder. K nemu sa následne pridali legionári z Brazílie Victor a Wesley a domáci viedli už 5:0. Zverenci trénera Majlinga následne dokázali zmazať nulu na konte strelených gólov, keď strelu Kondera dorazil Tužinský. Ďalšiu dobrú šancu mal Dobrota, brankára Herka ale neprekonal. V záverečných troch minútach už skórovali iba domáci futsalisti a po góloch Čeřovského, Višvádera a Valdemira si MIBA odnáša prehru 1:8.

1. Slovenská liga vo futsale – 12. kolo – Bratislava

Pinerola futsal 1994 vs. MIBA Banská Bystrica 8:1 (2:0)

Góly: Višváder 2, Wesley Estevao Dos Santos, Valdemir Da Silva, Bagin, Victor Seiji Martins De Souza, Čeřovský – Tužinský. ŽK: Tužinský (Banská Bystrica). Zápas sledovalo 100 divákov.

Zostava MIBA: Krejčí – Konder „K“, Tužinský, Ríša, Vajda, Dobrota, Prokaj, Rafanides, Jakuba, Samson, Savić

Povedal po zápase:

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Úvod zápasu proti Pinerole sme nezachytili a po piatich minútach domáci viedli 2:0. Potom sme však zlepšili defenzívu, vykrývali sme nebezpečné priestory a v ofenzíve sme čoraz viac hrozili, no nepodarilo sa nám skorigovať do polčasu skóre. Druhý polčas už bol plne v réžii domácich. Na našich chalanoch bolo badať miernu únavu, čo vyústilo do slabšej dôraznosti a koncentrovanosti v bránení a do častejšieho chybovania v rozohrávke, čo tak kvalitný súper akým je Pinerola bez problémov využil.“

Najbližšie sa Banskobystrickí futsalisti predstavia na domácej palubovke vo veľmi dôležitom stretnutí o účasť v play off s FK Dragons Podolie. Duel je na programe v piatok 19. januára o 20.00 hod v športovej hale Dukla na Štiavničkách.