Hostia z Banskej Bystrice pricestovali do Čadce v roli mierneho favorita. Túto úlohu však nezvládli a vo zvláštnom zápase, v ktorom nešla ani svetelná tabuľa a kvôli tomu sa zápas odohral na 2×25 minút hrubého času, podali slabý výkon.

Benfica Gemm Čadca – MIBA Banská Bystrica 4:1 (1:0)

Góly: V. Mudrík 2, M. Jarábek, T. Tlelka – R. Greško
ŽK: P. Prikryl (MIBA), pred 30 divákmi rozhodovali: J. Ploštica a M. Matula.

ilustrmibaDomáci, ktorí sa boria s problémami, začali lepšie a mali aj prevahu. MIBA sa zamerala na pozornú defenzívu a z nej na vyrážanie do brejkových situácií. Prinášalo to „ovocie“ v podobe šancí, v ktorých sa ocitli Greško, Majling, V.Giertl, ale tú čerešničku, ktorou by bol gól, sa im nepodarilo pridať. Na opačnej strane sa domácim podarilo skórovať po chybnom rozostavení hostí, keď dostal loptu stredom ihriska Mudrík a popri Škubákovi otvoril skóre zápasu. Zanedlho sa situácia zopakovala, no domáci Polka tentokrát neprekonal brankára hostí. .

Druhý polčas začal pre hráčov hostí nešťastne, keď hneď v úvode si tečoval loptu do vlastnej brány Majling. Vzápätí inkasovali hostia tretí gól z halovky T.Tlelku a vtedy už bolo neskoro naháňať súperov náskok. Hoci hneď po rozohratí dokázal skórovať Greško. MIBE sa ani v power-play nepodarilo vsietiť ďalšie góly, ktorými by zdramatizovali priebeh stretnutia. Naopak, ešte jeden gól inkasovali, a tak odchádzali z Čadce naprázdno.

Na záver si neodpustíme jednu poznámku. Hala v Čadci nespĺňa kritéria na odohranie zápasov Openligy. Svetelná tabuľa nebola funkčná, v športovej hale bola zima nie len divákom, ale aj hráčom, ktorí boli v pohybe. Oproti iným športovým stánkom je to nedôstojné prostredie.

Ostatné výsledky:
KSF DOXX Žilina – sTC Púchov 2:6
Etna Dragons Podolie – Futbalshop Nové Mesto nad Váhom 4:11

tabulka

V piatok 22. marca o 19:45 hod. MIBA privíta mužstvo Etna Dragons Podolie. V prvom meraní síl Bystrickí futsalisti vyhrali v športovej hale v Novom Meste 5:7. Príďte podporiť futsalistov na ich domáci zápas do športovej haly v Badíne.