Futsalisti MIBA Banská Bystrica prehrali aj tretí zápas finálovej série najvyššej slovenskej súťaže proti favorizovanému Mimel Lučenec. Napriek tomu je strieborná medaila historickým úspechom pre bystrický futsal.

Tretí finálový zápas 1. SLF sa odohral v piatok 27. mája od 19.00 h v Lučenci. Domáci sa ujali vedenia v 8. minúte, keď si Róbert Greško narazil s kapitánom Fehérvárim a zasunul loptu do odkrytej brány – 1:0. V 10. minúte už platil stav 2:0, keďže Směřička našiel pred bránou Antona Brunovského, ktorý na dvakrát prekonal Pavla Pecha. V 13. minúte zas prihral pred bránu Brazílčan Ramada Greškovi, ktorý sa zblízka z prvej nemýlil – 3:0. Bystričania sa presadili až v závere prvého polčasu, keď Patrik Krištofík prihral z pravej strany Michalovi Čiefovi, ktorý presnou strelou prvým dotykom znížil na 3:1.

MIBA už ale ďalšie góly nepridala. Lučenčania naopak v druhej 20-minútovke zveľaďovali svoj náskok. V 27. minúte zakončil gólom svoj individuálny prienik po ľavej strane Dominik Ostrák – 4:1. O zhruba dve minúty neskôr zvýšil na 5:1 Daniel Čeřovský, ktorý doklepol loptu do prázdnej brány pri hre bez brankára v podaní hostí. Ešte v tej istej 29. minúte zavŕšil hetrik Greško, ktorý upravil na 6:1, keď si výborne nabehol na prihrávku vzduchom a zakončením povedľa Pecha skóroval.

Ako posledný prehovoril do výsledku Brazílčan Marcilio, ktorý sa poľahky presadil po prihrávke pred bránu od Směřičku – 7:1. Mimel Lučenec tak v najkratšom možnom čase ovládol finálovú sériu a získal majstrovský titul v sezóne 2021/2022 najvyššej slovenskej futsalovej súťaže. Futsalisti MIBA Banská Bystrica zas získali striebornú medailu, čo je najlepšie umiestnenie spomedzi bystrických seniorských extraligových kolektívov v sezóne 2021/2022 naprieč všetkými športmi.

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: „Dnes to bolo podobné ako v predchádzajúcich dvoch zápasoch. Mali sme šance aj sme hrali dobre, v určitých fázach sme boli domácim vyrovnaným súperom, ale naše šance sme nevyužili. Súper ich využil, o tom je to majstrovstvo Lučenca, že dokáže zužitkovať vaše chyby. My sa naopak ešte máme veľa čo učiť. Mali sme päť nájazdov, mala tam byť penalta, a to nehovorím o iných šanciach. Skúsenejší súper je zaslúžene majstrom za všetky tri zápasy. Na konci sezóny sme chytili fazónu, porazili sme Košice aj zlepšujúcu sa Prievidzu. Vzhľadom na to, aké máme podmienky, koľko málo dostávajú chalani za futsal a hrajú ho z radosti, tak druhé miesto je naozaj veľký úspech pre Banskú Bystricu. Myslím si, že až neskôr nám dôjde, že táto strieborná medaila je pre 90 percent chalanov vrátane mňa to najviac, čo sme dosiahli vo futsale. Vidno to hlavne na našich bystrických hráčoch, ktorí rastú spolu s hráčmi, ktorí prišli z iných miest a majú svoju kvalitu. Odohrali niečo za reprezentáciu a naši Bystričania sa im vyrovnávajú a dokážu s nimi ťahať za jeden povraz. Hlavne za Banskú Bystricu som z tohto pohľadu rád, že naši Bystričania sa posúvajú a spolu aj s bývalými reprezentantmi vytvorili vynikajúci tím.“

Matúš Kyjovský, hráč MIBA Banská Bystrica: „Chceli sme s tým ešte niečo urobiť, ale bohužiaľ, natrafili sme na kameň úrazu, čo sú naše nepremenené šance a Lučenec ako skúsené mužstvo to využil. Sila Lučenca je v tom, že títo chalani sú štyri roky pokope. Sú to kvalitní hráči, majú reprezentantov aj legionárov z Brazílie. Sezónu poznačil aj covid, boli tam nejaké obmedzenia, aj pokiaľ ide o naše tréningové jednotky. Tento rok sme na to proste nemali. Sezónu sme ale pre MIBA Banská Bystrica dotiahli do celkom úspešného konca a som na všetkých chalanov hrdý.“

1. SLF – finále play-off – 3. zápas – piatok 27.05.2022 – Lučenec

Mimel Lučenec – MIBA Banská Bystrica 7:1 (3:1)

Góly: 8., 13. a 29. Greško, 10. Brunovský, 27. Ostrák, 29. Čeřovský, 35. Marcilio – 19. Čief. ŽK: 28. Serbin – 27. Vajda. Rozhodovali: Behančín – Botka, Polomský. Diváci: 670. Konečný stav série: 3:0

Zostava Mimel Lučenec: Kušnír (Woslley) – Serbin, Fehérvári (C), Ramada, Kulich, Ostrák, Petterson, Greško, Marcilio, Brunovský, Směřička, Keszi, Čeřovský. Tréner: M. Berky

Zostava MIBA Banská Bystrica: Pecho (Mičuda) – Belaník, Krištofík, Kršák, Hudek, Vajda, Kyjovský, Kaľavský, Rafanides (C), Čief. Tréner: M. Majling