Futsalisti MIBY cestovali k desaťnásobnému majstrovi Slovenska, kde ich čakala futsalová škola.

Slov-Matic FOFO Bratislava vs. MIBA Banská Bystrica  13:4 (5:3)

Góly: M. Kyjovský 5, P. Kozár 3, G. Rick 2, D. Rafaj, M. Grendár, A. Ujhelyi – R. Greško 2, M. Číž. ŽK: A. Ujhelyi, M. Bahna – V. Giertl, P. Tužinský. Zápas sledovalo v Bratislave 100 divákov.

Zostava MIBA: A. Krejči, P. Butáš – V. Giertl, P. Peniak, P. Tužinský, I. Marko, J. Kuník, F. Rafanides, M. Konder „K“, M. Čief, R. Greško

DSC_0560Od začiatku zápasu boli aktívnejší domáci, ktorí dobíjali bránu Banskej Bystrice. V 3. minúte zásluhou Kozára viedol Slov-Matic 1:0. O dve minúty neskôr využil chybu v obrane Greško a vyrovnal. Až do 13. minúty odolávala obrana hostí, ktorým v niektorých momentoch pomohla aj konštrukcia Krejčího brány. V 13. minúte opäť využil chybu v obrane domácich Greško a MIBA viedla najtesnejším rozdielom. Slov-Matic v priebehu štyroch minút strelil tri góly a otočil skóre. Najväčšiu šancu hostí nepremenil Greško, keď sa rútil na Gašparoviča v samostatnom nájazde, už keď ho obišiel trafil len konštrukciu brány. Do polčasu sa presadili ešte hráči na obidvoch stranách a do kabín sa išlo za stavu 5:3.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili hráči „Oranjes“ a Rick zvýšil na 6:3. Ďalší presný zásah zaknihoval Kozár v 29. minúte. Od tohto okamihu strelili domáci šesť gólov, hostia len jeden a domáci Slov-Matic ukázal nováčikovi ako sa hrá futsal.

Povedali po zápase:

Martin Majling (asistent trénera MIBA Banská Bystrica): „Hodnotenie zápasu by som rozdelil na dva rozdielne úseky a to do 29. minúty a od 29. minúty. V celom prvom polčase až do 29. minúty sme sa snažili dodržiavať taktické pokyny a proti najlepšiemu družstvu súťaže s množstvom skúsených hráčov s dlhoročnými skúsenosťami z reprezentácie sme neboli len štatistami. Hoci mali od začiatku zápasu domáci evidentnú prevahu, dobre sme vykrývali priestory na našej polovici a súperovi sme nedovolili vypracovať si výrazný náskok. Navyše v útočnej fáze sme vďaka dravosti našich hráčov, najmä Greška, dokonca viedli 2:1 a polčas prehrali len 3:5. Do druhého polčasu sme nastúpili tiež koncentrovane až do 29. minúty, kedy bol stav 3:6. Od tohto momentu sa však už ukázala jasná prevaha súpera, naši chalani možno už pod miernou únavou o okamih neskôr reagovali na vynikajúco individuálne, pohybovo a kombinačne vybavených domácich. Výsledkom bolo, že sme za posledných jedenásť minút dostali sedem gólov, čo je aj na futsal veľmi veľa. Napriek jasnému výsledku musím pochváliť chalanov za tri štvrtiny zápasu a v podstate pri ich prvej konfrontácii s naozaj futsalovým špičkovým družstvom na Slovensku odviedli vynikajúci výkon. Dúfam, že na najbližšie dva domáce zápasy nás príde podporiť pekný počet fanúšikov, aby sme zaknihovali prvé víťazstvá.“

Vladimír Ambrozek (manažér Slov-Matic FOFO Bratislava): “Proti nováčikovi z Banskej Bystrica nám chýbali dvaja elitní strelcovia Peťovia – Serbin s Haľkom. Ak by boli na ihrisku, radšej ani nechceme myslieť, ako by dopadol zápas. Rovnako absentoval aj Aďo Filan a tak šancu dostal zahrať si s Áčkom Grendár junior, ktorý strelil dnes náš desiaty gól v zápase. Prvý polčas nám veľmi nevyšiel, keď sme urobili niekoľko nepochopiteľných chýb a zbytočne darovali góly súperovi. Ten dokonca viedol 2:1. Druhý polčas ale prišiel oranžový valec, ktorý MIBU doslova roztrhal ôsmimi gólmi. Kyjovský strelil päť gólov, dva v poslednej minúte, hetrik pridal Kozár a dva góly Rick. Dnes tak slávil víťazstvo futsal nad “veľkým futbalom”, plným nakopávaných dlhých lôpt a tvrdej hry spojenej až s detinským simulovaním na druhej strane.”

Ostatné výsledky 3. kola

Futsal Team Levice – MFK Tupperware Nové Zámky 6:1 (3:1)
MFsK Nitra – Across Pinerola Bratislava 2:9 (1:4)
4FSC FTVŠ UK Bratislava  – ŠK Makroteam Žilina 6:3 (1:1)
FK Dragons Podolie  – Wild Boys 02 Bratislava 7:2 (5:1)

Najbližšie dva zápasy najvyššej súťaže odohrajú banskobystrickí futsalisti na domácej palubovke v športovej hale Dukla na Štiavničkách. Najprv v piatok 7. októbra o 20.00 hod privítajú Levice a o týždeň neskôr 14. októbra Nové Zámky.

Tabuľka 1. Slovenskej ligy vo futsale 2016/17 po 3. kole

1. Slov-Matic FOFO Bratislava 3 3 0 0 28:6 9
2. ŠK Pinerola Bratislava 3 3 0 0 19:5 9
3. FTVŠ UK Bratislava 3 3 0 0 15:9 9
4. FK Dragons Podolie 3 1 2 0 15:10 5
5. ŠK Makroteam Žilina 3 1 1 1 11:13 4
6. Futsal Team Levice 3 1 0 2 10:11 3
7. Wild Boys ’02 Bratislava 3 1 0 2 8:15 3
8. MIBA Banská Bystrica 3 0 1 2 10:21 1
9. MFsK Nitra 3 0 0 3 7:18 0
10. MFK Tupperware Nové Zámky 3 0 0 3 5:20 0