Po vlaňajšej prehre v predĺžení, tento krát hokejový tím banskobystrických mestských poslancov, vystužený aj bývalými hokejovými profesionálmi, zvíťazil nad mužstvom mestských úradníkov.

_MG_2989Výhra v pomere 5:4 ale naznačuje, že priebeh bol mimoriadne vyrovnaný. Na zimnom štadióne však nešlo len o šport a zábavu. Vďaka sponzorom sa aj v tomto roku podarilo vyzbierať sumu 1 500 Eur, ktoré prostredníctvom občianskeho združenia pri HC ‘05 pomôžu mladým hokejistom zo sociálne slabších rodín k nákupu profesionálnej výstroje.

„Na zápasy je to jedna – jedna, čo je dobrý predpoklad na to, aby sa konal aj tretí zápas. Oceňujem nasadenie na oboch stranách. V každom prípade dobrá správa je, že vyhrali Bystričania,“ zhodnotil s úsmevom po zápase primátor Peter Gogola.

Už menej radosti na tvári mal kapitán tímu výberu Mestského úradu v Banskej Bystrici, jeho prednosta, Miroslav Rybár: „Súper mal hráčov, ktorí vedia hrať hokej a nebolo jednoduché proti ním bojovať. Poslanci mali zvučnejšie mená na ľade, my na striedačke,“ zhodnotil niekdajší mládežnícky hokejový reprezentant. Úradníci tento raz vsadili na skúsenosti na striedačke, keď pozvali trénera zvučného mena – Jána Filca. Čerstvý šesťdesiatnik napriek prehre svoje mužstvo pochválil: „Hrali so srdcom, menej už bolo disciplíny, ale bolo to fajn. Bolo vidieť, že niektorí mali hokej v sebe,“ povedal tréner majstrov sveta z Göteborgu z roku 2002.

Samotného majstra sveta ale v tíme mali poslanci, aj keď gólovo sa presadili najmä volení zástupcovia občanov mesta. „Rok sme sa na to pripravovali a do zostavy sme zapojili aj Vlada Országha, aby sme víťazstvo už poistili. Som rád, že zápasy sú zatiaľ vyrovnané a vidieť to aj na úradníkoch, že celý rok poctivo trénovali,“ zhrnul dvojgólový kapitán tímu poslancov Jakub Gajdošík.