Primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko v pondelok predstavil nového prednostu Mestského úradu mesta Banská Bystrica. Je ním JUDr. Martin Adamec.

mestský-úrad1Ako portál BBonline.sk informoval už v piatok, mesto bude mať nového prednostu. Martin Adamec ukončil právne vzdelanie na Právnickej fakulte Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach. Po ukončení štúdia pôsobil ako advokátsky koncipient a následne vykonával funkciu právnika v súkromnej obchodnej spoločnosti, ktorú neskôr aj riadil.

„Martina Adamca som si vybral na základe toho, že mu dôverujem a moje dlhoročné skúsenosti s ním a s jeho prácou ma presvedčili, že práve on má zastávať tento post.  Verím preto, že pre mňa bude veľkou oporou pri napĺňaní mojich vízií a predstáv o smerovaní a fungovaní mesta Banská Bystrica,“ vyjadril sa primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

Rodený Banskobystričan sa v pondelok 15. decembra 2014 ujal svojej funkcie. Prvé rozhodnutia a opatrenia chce urobiť až po dôkladnej analýze úradu.

„Prichádzam na úrad s pokorou, ale zároveň s veľkým odhodlaním. Chcem sa opierať o odbornosť zamestnancov úradu, ich chuť pracovať, ale aj ľudské kvality, ktoré sú pre zamestnanca samosprávy nevyhnutné. Samozrejme, so zmenou vedenia súvisia aj nevyhnutné zmeny v úrade. Keďže som však vo funkcii krátko, nebudem ich zatiaľ konkretizovať,“ povedal prednosta MsÚ Banská Bystrica Martin Adamec.