Priamo v strede parku, kde kedysi slúžil drevený altánok ako hudobný pavilón, si už v nedeľu, 14. augusta budú môcť Banskobystričania vychutnať Čaj o piatej.

čaj o piatejO dobrú náladu všetkých návštevníkov sa postarajú tanečníci a Komorný orchester Mladosť pod vedením Martina Urbana. Podávať sa bude, ako inak, čaj. Mestský park na Tajovského ulici bol považovaný za miesto oddychu, príjemných prechádzok a posedení, stretávania sa rodín i romantických schôdzok milencov. Počas nedieľ a sviatkov vítal obyvateľov mesta na koncertoch vojenských hudieb, mnohokrát bol dejiskom ľudových zhromaždení. Oáza pokoja, ako staršie ročníky zvyknú park nazývať, ponúkala aj občerstvenie v neďalekej reštaurácii.

„Chceme do parku pritiahnuť čo najviac Banskobystričanov, preto oživujeme tradíciu promenádnych koncertov nielen pre skôr narodených obyvateľov mesta. Vítané sú všetky vekové kategórie. Podujatia tohto typu by sme chceli v altánku realizovať pravidelne a v zimných mesiacoch ich presunúť do Robotníckeho domu,“ hovorí Jakub Gajdošík, prvý zástupca primátora.

K zvýšeniu atraktivity tohto priestoru by mohla pomôcť jeho revitalizácia. Samospráva má ambíciu mestský park rekonštruovať z európskych štrukturálnych fondov. Celý zámer obnovy parku by vychádzal z filozofie jeho pôvodnej figúry – okružno-lúčovitých alejí v kontraste s trávnatými plochami.

„Našim cieľom je skvalitniť zeleň, presvetliť park, doplniť mobiliár, osvetlenie a pod. Keďže ide o národnú kultúrnu pamiatku, každý zásah a činnosť musíme odkomunikovať s Krajským pamiatkovým úradom,“ dopĺňa Gajdošík.

Nakoľko sa podujatie uskutoční v parku, jeho realizácia závisí od počasia. V prípade nepriaznivých podmienok bude presunuté na iný termín, o ktorom vás budeme informovať.