Ďalším opatrením zo strany mesta bude zatvorenie úradu pre verejnosť, ale aj zriadenie linky pre seniorov, kde budú môcť občania nahlásiť informácie o senioroch, ktorí potrebujú pomoc. Mesto sa stretne so skautmi a dobrovoľníkmi, ktorí budú pomáhať pri zabezpečovaní nákupov a liekov pre seniorov.

Mesto Banská Bystrica chce v priebehu epidémie nového typu koronavrusu COVID-19 pomáhať osamelým seniorom, preto zriadila e-mailovú adresu osamelysenior@banskabystrica.sk  a telefónne číslo 048/4330 777. Kontakty sú určené pre seniorov nad 65 rokov, ktorí sú odkázaní na pomoc druhých.

„Vyzývame obyvateľov, aby nám, v prípade, že vedia o niekom, kto je slabý, imobilný, osamelý alebo sám potrebuje pomoc, poslali všetky potrebné informácie – meno, adresu, telefonický kontakt a požiadavku. E-mailovú schránku budeme denne monitorovať. V prípade potreby budú zamestnanci mestského úradu pripravení už pondelok, 16. marca, doručiť takýmto ľuďom rúška,“ informovala Zdenka Marhefková, hovorkyňa mesta Banská Bystrica.

Mesto zároveň informuje, že v pondelok zasadne aj s bystrickými skautmi, Centrom dobrovoľníctva a ďalšími inštitúciami, aby skoordinovali svoje postupy pri zabezpečení ďalšej pomoci s nákupom či donáškou liekov.

S úradom komunikujte len elektronicky

Mesto Banská Bystrica zároveň oznámilo, že Mestský úrad bude od pondelka 16. marca pre verejnosť až do odvolania úplne zatvorený. Na komunikáciu s pracovníkmi úradu využite telefonické kontakty alebo e-mail na jednotlivé oddelenia. „Na doručovanie dokumentov využite služby Slovenskej pošty alebo elektronickú schránku,“ dodáva Zdenka Marhefková.