Mesto Banská Bystrica spustilo nový elektronický kalendár podujatí. Takúto funkciu dosiaľ plnili najmä internetové stránky Informačného centra mesta, samotná stránka mesta, ale napríklad aj webstránka agentúry Visit BB. Po novom sa tieto informácie sústreďujú do jednej stránky.

podujatiaNový portál podujatiabb.sk ponúka prehľadné usporiadanie akcií ako aj možnosť pre samotných organizátorov naplánovať si svoj pripravovaný event na pôde mesta. „Každý deň sa v Banskej Bystrici niečo deje. Z môjho pohľadu je akcií veľa, ale Banskobystričania to veľakrát tak nepociťujú. Problém nie je v tom, že by sa v meste nič neorganizovalo, ale v tom, že o podujatiach mnohí nevedia. Som veľmi rád, že sa nám spoločne podarilo dotiahnuť do úspešného konca projekt, ktorý tento problém vyrieši,“ hovorí primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko.

„Našim zámerom je všetky podujatia dostať pod jednu strechu a kvalitne  ich odprezentovať Banskobystričanom a návštevníkom nášho mesta. Okrem toho chceme na stránke propagovať aj dôležité informácie samosprávy, termíny rokovaní zastupiteľstva, komisií či občianskych rád, a tým zvýšiť záujem obyvateľov o veci verejné,“ dodáva viceprimátor mesta Jakub Gajdošík. Za projektom stojí mladá skupina startupistov, ktorá portál pripravila v spolupráci s mestom. Projekt plánujú ponúknuť aj ďalším mestám.

Informačný servis o podujatiach organizovaných v meste prináša na dennej báze aj portál BBonline.sk. Okrem aktualizovaného kalendárového prehľadu podujatí v meste sú to každý deň rozšírené pozvánky na rozličné podujatia a vždy v piatok dopoludnia i výber najzaujímavejších akcií pripravovaných na voľné dni od piatka do nedele v širokom okolí.