Mesto Banská Bystrica síce zrušilo vianočné trhy a ich program, s ohľadom na protiepidemické opatrenia však plánovalo aspoň niekoľko menších podujatí. Aj tie napokon mesto s ohľadom na ďalšie zhoršenie epidemiologickej situácie v regióne ruší.

Po zrušení Radvanského jarmoku muselo mesto pristúpiť s ohľadom pandémiu ochorenia Covid-19 aj ku zrušeniu vianočného programu. Ako sme už skôr informovali, aj keď Banskobystričania mali prísť o trhy či novoročný ohňostroj, uskutočniť sa malo aspoň niekoľko menších podujatí.

Už v aktuálnom týždni mal prebehnúť, výnimočne v jednotlivých mestských častiach, tradičný Primátorský punč. Mesto tiež pripravilo viaceré podujatia v priestoroch Radnice či Robotníckeho domu pre obmedzený počet divákov. Tie nadchádzajúce sa však už rovnako, ako aj upravený formát Primátorského punču, neuskutočnia.

Dôvodom je zhoršovanie situácie ohľadom šírenia koronavírusu. Ako mesto informovalo, na základe informácií od Regionálneho úradu verejného zdravotníctva, len za uplynulý týždeň stúpla chorobnosť na toto ochorenie v okrese Banská Bystrica oproti predošlému týždňu o 60%. Aj preto RÚVZ mestu odporučil zrušiť plánované podujatia.

„Táto situácia ma vôbec neteší a uvedomujem si, že ľuďom chýba sociálny kontakt a celkovo návrat do bežných dní. Z dôvodu stúpajúceho počtu nakazených sme sa však rozhodli zrušiť Primátorský punč a ďalšie plánované podujatia v Robotníckom dome a v Radnici na Námestí SNP,“ uviedol primátor Ján Nosko.