Minuloročný, pôvodne šetriaci rozpočet mesta, počítal so škrtmi aj na propagácii aktivít mesta. Tento rok plánuje samospráva na propagáciu svojej činnosti vynaložiť dokonca viac prostriedkov, než bolo zvykom v ostatných rokoch.

estsky-urad-1Zatiaľ čo pri vlaňajšom predpoklade úsporného rozpočtu mesto na svojich médiách šetrilo, návrh tohtoročného rozpočtu, ktorý bude už o týždeň schvaľovať zastupiteľstvo, predpokladá s navýšením prostriedkov. To sa týka najmä obnovenia príspevku pre regionálnu televíziu. Za mediálny priestor v regionálnej televízii Hronka, respektíve jej podporu mesto platilo do marca 2014 2 765 eur mesačne. Tento príspevok vlani stopli mestskí poslanci.

V televízii sa pred komunálnymi voľbami prezentovali najmä kandidáti dnes väčšinovej poslaneckej koalície SMER-SD, SNS, SDKÚ-DS. Jej riaditeľom bol súčasný tlačový tajomník, respektíve šéf komunikácie primátora Noska, Jakub Bubeník. Rozpočet predkladaný súčasným vedením mesta počíta s obnovením mesačného príspevku na regionálne televízne vysielanie. Nie však už v pôvodnej sume, ktorá predstavovala výdaj na úrovni cez 33-tisíc eur ročne, ale celkom na úrovni až 60-tisíc eur ročne.

„Našim cieľom je intenzívnejšie komunikovať, prinášať informácie o  meste a pružne reagovať na vzniknuté problémy. Preto je prirodzené, že chceme využiť aj regionálnu televíziu ako jeden z komunikačných prostriedkov,“ vysvetľuje hovorkyňa primátora Zdenka Sekerešová.

nosko tlacovka (18)-2Šetriť by ale samospráva chcela na tlači Radničných novín, aj keď návrh rozpočtu predbežne počíta s približne rovnakou sumou, ako v ostatných rokoch. Ako uviedol vo svojom pravidelnom blogu primátor Ján Nosko, mesto už vypovedalo zmluvu o tlači Radničných novín spoločnosti PRESS GROUP, ktorá patrí bývalému prednostovi Mestského úradu Miroslavovi Rybárovi. Spoločnosť zabezpečovala ich tlač už pred nástupom predošlého vedenia mesta.

Výpoveď zmluvy podalo mesto už minulý rok, keď v súvislosti so šetriacim rozpočtom došlo zo strany mestských poslancov k zrušeniu mestských novín. Rozhodnutím primátora Petra Gogolu, ale napokon ich tlač pokračovala ďalej. Bývalý primátor, rovnako ako súčasný, poukazoval pri ich zachovaní najmä na požiadavku starších obyvateľov mesta na vydávanie novín. Nosko však očakáva vysúťaženie nižšej ceny za ich tlač. Tá v súčasnosti vyjde samosprávu na viac než 4520 eur mesačne, ďalších 440 eur stojí ich distribúcia.