Nadácia Pontis každoročne vyhlasuje ocenenie Via Bona Slovakia, ktoré je udeľované inšpiratívnym a spoločensky zodpovedným firmám na Slovensku. Pozitívnymi príkladmi sa tak projekt snaží inšpirovať aj ďalších podnikateľov.

Medzi finalistami v kategórií zodpovedných malých a stredných firiem je tento rok aj banskobystrická spoločnosť LEDeco solution, s.r.o. Tá sa spomedzi 71 prihlásených firiem prebojovala medzi dvadsiatku vybranú do užšieho finále.

Aj keď sa spomenutá tunajšia firma zaoberá najmä výrobou a predajom LED osvetlenia, známa v rámci odbornej komunity, ale aj celého regiónu, sa stala vďaka pravidelným prezentáciám a workshopom a v neposlednom rade aj organizáciou výstavy LIGHT EXPO: light&design v uliciach centra Banskej Bystrice. Ďalší ročník tejto výstavy svetelných umeleckých diel je naplánovaný už na jeseň tohto roka. Firma je ale medzinárodne úspešná aj s vlastnou značkou nápaditých svietidiel Fosali.

 “Som nesmierne rada, že sme ako spoločnosť postúpili do finále tohto exkluzívneho ocenenia. Aj napriek tomu, že sme firma, ktorá sa v prvom rade snaží rásť, snažíme sa robiť veľa pre naše okolie, blízku komunitu ako aj zamestnancov. A to, že naše kroky oceňuje aj verejnosť si veľmi vážim, čo ma motivuje k ďalšej práci,” hovorí Marianna Slivková, obchodná riaditeľka banskobystrickej firmy.

Ceny Via Bona Slovakia udelia 4. apríla v bratislavskej Starej tržnici a prenos z udeľovania cien odvysiela Dvojka RTVS. Všetkých tohtoročných finalistov súťaže nájdete na stránke nadácie Pontis.