Na otvorených Majstrovstvách Poľska kategórie Masters v Krakowe za účasti 635 pretekárov zo 112 klubov z Česka, Litvy, Lotyšska, Poľska, Ruska, Slovenska a Ukrajiny banskobystrický klub úspešne reprezentoval Branislav Hakel. Získal 2 zlaté, 1 striebornú a 1 bronzovú medailu. Zároveň prekonal dva slovenské rekordy.

Branislav Hakel (3)Branislav Hakel (bývalý reprezentant, mnohonásobný majster SR a bývalý slovenský rekordér v disciplíne 200 m prsia) sa predstavil na medzinárodných pretekoch po zhruba 30 rokoch.

V Krakowe sa na štart postavil v štyroch disciplínach v kategórii 50 – 54 ročných a smelo možno povedať, že „comeback“ sa mu vydaril. V disciplíne 100 m motýlik si vyplával zlatú medailu v novom slovenskom rekorde časom 1:04,88. Ďalšiu zlatú medailu vybojoval na 50 m prsia (0:32,78). Druhý slovenský rekord v kategórii 50 – 54 ročných vytvoril na kraulovej 200 m trati výkonom 2:15,70, za ktorý získal striebornú medailu. Svoju medailovú zbierku všetkých kovov si skompletizoval bronzom v disciplíne 100 m polohové preteky.

„Pretekárska rutina po takej dlhej dobe mi chýbala, a tak som občas zazmätkoval. Ale som celkovo spokojný. Štyri štarty, všetko medaily a ako bonus aj slovenské rekordy. Pár dní si oddýchnem a pustím sa s vervou do ďalších tréningov. Mojim ďalším cieľom je splniť limity pre účasť na Majstrovstvách sveta v Montreale,“ povedal Branislav Hakel.

Ďalšími významnými podujatiami v kategórii „Masters“ budú v roku 2014 Medzinárodné Majstrovstvá Slovenska v Spišskej Novej Vsi (5.-6. apríla 2014), Banskobystrický pohár v bazéne na Štiavničkách (26.-27. apríla 2014) – kvalifikácia na Majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v termíne 27.07.-20.08.2014 v kanadskom Montreale.

Branislav Hakel (1)Branislav Hakel sa narodil  17.apríla 1963 v Bardejove, súťažne začal plávať ako desaťročný v TJ Lokomotíva Vrútky (tréner Dušan Štekláč), potom TJ Strojárne Martin kde ho postupne viedli tréneri Anna Mužlayová, jeho otec Alfonz Hakel a Jiří Mikoláš. V športovej kariére pokračoval v Slávii UK Bratislava pod dohľadom známych plaveckých odborníkov manželov Wawrovcov a napokon v ASVŠ Dukla Banská Bystrica (tréner Jiří Walter). Bol mnohonásobným Majstrom SR (od žiackych až po seniorske kategórie), prekonal niekoľko slovenských rekordov v disciplíne 200 m prsia. V súčasnosti je členom Plaveckého oddielu KTV UMB Banská Bystrica (tréner Milan Záborský, kondičný tréner Peter Vons).