Pred pár dňami prišla do Základnej školy v Detskej fakultnej nemocnici v Banskej Bystrici vzácna návšteva, majster sveta v chôdzi Matej Tóth. Skromný, sympatický, príjemný mladý muž s úsmevom na tvári, odhodlaný deťom porozprávať o tom, aká bola jeho cesta k vynikajúcemu výsledku.

SAM_0998Veľmi zaujímavú prezentáciu v nemocničnej hale komentoval tak, aby zdôraznil, že všetko, čo od detstva dosiahol, bolo ťažko vydreté tvrdým tréningom, trpezlivosťou, sebadisciplínou a rozhodnutím odovzdať sa športu. Deti s nadšením sledovali fotografie a videá z najdôležitejších momentov jeho športového i osobného života. Zdôraznil podporu rodiny na ceste za úspechom.

Skúsenosti, tréning, vedomosti, hodnoty, zážitky, zdravé stravovanie a životospráva – to boli témy, ktoré deti so zaujatím počúvali. Najväčší zážitok mali, keď sa mohli dotknúť zlatej medaily z majstrovstiev sveta a urobiť si záber s Matejom Tóthom. Deti úplne zabudli na to, že sú v nemocnici. Šarmom sebe vlastným, Matej deťom odovzdal posolstvo do ich ďalšieho života – najdôležitejšie v živote je poznať svoje možnosti, ale i svoje rezervy, byť rozhodný, myslieť pozitívne a byť sebadisciplinovaný, to je cesta aj v osobnom živote.

Veľmi príjemné chvíle Matej Tóth ukončil želaním, aby sa všetky deti čo najrýchlejšie uzdravili a mohli sa vrátiť domov k rodine a prianím, aby svojím pozitívnym myslením prekonali momentálne ťažké obdobie svojho života. Deti sa mu za to odvďačili úsmevmi a sľubom, že mu budú silno držať palce na olympiáde a srdcom tam budú s ním.