Po úspešnom novembrovom divadelnom predstavení 1+1=3 sa milovníci divadla môžu tešiť na ďalšie hosťovanie Slovenského komorného divadla v Banskej Bystrici. A opäť to bude na pozvanie OZ Vis Verbi a herca Ivana Palúcha.

Narodny cintoriin_1Na divadelnom pódiu v Aule Slovenskej zdravotníckej univerzity (SZU) v Banskej Bystrici, ktoré bolo odovzdané do užívania 6. októbra 2014, Slovenské komorné divadlo (SKD) vo februári uvedie prvú z piatich častí situačnej komédie www.narodnycintorin.sk.

Autorský projekt režiséra Doda Gombára svojou poetikou nadväzuje na Kuba, Štúrovcov či Nový Život a predstavuje divákom sitcom, divadelný žáner na Slovensku známy skôr z televíznej obrazovky ako z divadelného javiska. Prvá časť zavedie divákov na martinský Národný cintorín, kde sa na poslednom odpočinku stretli najväčšie osobnosti slovenského národného života, ale aj množstvo bezmenných postáv a postavičiek, ktoré pre národ neurobili takmer nič a tiež jeden náhodou zahrabaný pes, ktorý pre národ neurobil vôbec nič. Významnú zložku sitcomu tvorí autorská hudba Daniela Heribana, Mareka Geišberga a Róberta Mankoveckého.

Vstupenky na predstavenie www.narodnycintorin.sk, ktoré sa hrá 24. februára 2015 o 19. hod. v Aule SZU, si už teraz môžete zakúpiť v Informačnom centre v banskobystrickej Radnici. My vám však dáme šancu vstupenky aj vyhrať. A to v súťaži, ktorú pre vás pripravujeme v spolupráci s OZ Vis Verbi a ktorú nájdete koncom januára na našom portáli.