Banská Bystrica má opäť reprezentantku v súťaži Miss Slovensko. Azda ani neprekvapí, že súťažiaca je opäť, ako viaceré finalistky z minulosti či Miss Slovensko 2010 Marína Georgievová, študentkou banskobystrickej Obchodnej akadémie. Narodila sa 24. februára 1993 v Banskej Bystrici. V súčasnosti žije v Nemciach, ale za svojich devätnásť rokov už precestovala takmer celý svet. Prinášame vám rozhovor s finalistkou súťaže Miss Slovensko 2012 Martinou Cabanovou.

Priblíž našim čitateľom odkiaľ pochádzaš a aké boli záľuby dnešnej modelky v detstve?

Narodila som sa  v Banskej Bystrici, vyrastala som v Nemciach, ale neskôr sme sa veľa sťahovali. Bývala som v Leviciach, Krškanoch, vo Svite aj v Poprade. Potom som sa presťahovala naspäť do Banskej Bystrice. Moje záľuby? Jednoznačne kreslenie, organizovanie ostatných detí a papanie sladkostí. (úsmev)

Mala si už v detstve predstavu, že by si raz mohla byť modelkou, nebodaj misskou?

Absolútne nie. Ani som o tom nesnívala.

Ako si sa dostala k modelingu?

Keď sme sa presťahovali do Levíc, spoznala som jedno dievča, ktoré modeling robilo a vďaka nej som sa do tohto sveta dostala. Zoznámila ma so svojou agentúrou a posúvala ďalej. Za všetko čo som zažila ďakujem hlavne jej.

Rezeň a zemiakový šalát. Verili by ste, že je to od detstva najobľúbenejšie jedlo mladej modelky?

Kde všade si sa vďaka modelingu dostala?

Cestujem od štrnástich, ale za najväčší úspech považujem, že som bola v New Yorku, v Miláne, Londýne, Hamburgu, v Tokiu a Singapure. Za veľkú skúsenosť považujem prežitie v Číne, Kórei, Taiwane a za krásne miesta, ktoré som navštívila, beriem Bali, Sicíliu a Saint Tropez.

Je to pre teba možnosť živobytia alebo je to skôr o zábave a cestovaní?

Po skončení školy plánujem odcestovať a najbližšie štyri roky sa živiť len modelingom, prípadne mať niečo popri tom rozbehnuté. Zároveň ma baví cestovať a spoznávať nových ľudí, takže to budem brať aj ako zábavu

Študuješ na Obchodnej akadémii. Vieš si predstaviť, že budeš robiť niečo úplne iné mimo módy?

Viem si predstaviť, že budem robiť niečo mimo modelingu, ale neviem si predstaviť, že budem sedieť v kancelárii a robiť firme účtovníctvo.

Ako si sa dostala k súťaži Miss? Verila si v postup do finále?

Do súťaže ma dotlačili moji známi a rodina. Do posledného dňa som tam nechcela ísť. Naozaj som si neverila, že by som sa mohla porotcom páčiť a vôbec, že by som mohla postúpiť ďalej.

Čo na tvoju účasť hovoria blízki?

Všetci mi držia palce, povzbudzujú ma a naozaj ma podporujú. Najviac to vidím na mojom ocinovi. Ten sa z mojej účasti na Miss teší asi najviac. A ešte musím podotknúť, že mám úžasnú starú mamu, ktorá si kúpi každý časopis, vytlačí každú fotku a zbiera všetko čo sa týka mojich úspechov v MISS alebo v modelingu. (úsmev)

Ako teraz vyzerajú bežné dni finalistky súťaže Miss?

Byť finalistkou Miss nie je žiadna choroba. Takže myslím, že sa správam tak ako vždy. Ráno vstanem, idem do školy,  potom domov, prípadne si idem zabehať. Nič zvláštne. Naozaj. Iné je to len keď máme sústredenia. Vtedy nacvičujeme choreografie, celý priebeh finálového večera, alebo máme mediálnu prípravu.

Čo očakávaš od tejto súťaže?

Od súťaže som si od začiatku nič nesľubovala. A to, že som sa dostala do finálovej dvanástky, už pre mňa dosť znamená. To čo príde po súťaži a čo by som mala očakávať neriešim. Nechávam tomu voľný priebeh. Uvidíme.

____________________________________________________

Banskobystrickú reprezentantku v súťaži Miss Slovensko 2012 môžete už dnes podporiť v boji o titul Miss Sympatia a to zaslaním SMS na číslo 9972, ktoré má Martina Cabanová, inak finalistka s číslom 2, pridelené. Podporiť ju môžete aj v boji o ďalšie prestížne ocenenia MISS Internet, Miss Hlas, Miss Marionnaud, Miss Viaderm a Miss Kláštorná. V prípade podpory vo všetkých týchto súťažiach hráte aj vy o zaujímavé ceny. O tom, ktorá z finalistiek získa titul kráľovnej krásy, sa rozhodne v slávnostnom galavečeri vysielanom v priamom prenose na televízii Joj 27. apríla.