Matusa3Tohtoročný banskobystrický polmaratón úspešne zvládli aj poslanec MsZ Martin Turčan a Matúš Molitoris. Ako pred časom avizovali, okrem športovej výzvy, bola v hre aj stávka. s Beniczky café wine bar, ktorá spočívala v splnení 2 hodinového limitu pre zabehnutie polmaratónskej trate.

Tretí ročník banskobystrického maratónu, v rámci ktorého sa beží aj polmaratónska trať, bol výzvou pre vrcholových športovcov, ale aj pre širokú verejnosť, ktorú si beh získal. „Začínali sme so štafetou, ale chceli sme si vyskúšať aj 21 kilometrovú trať. Atmosféra je počas behu skvelá a maratón si za krátky čas získal naozaj veľa prívržencov,“ hovorí Matúš Molitoris.

Mimoriadne zaujímavá a náročná trať bola na každom kroku plná obyvateľov mesta, ktorí každého bežca intenzívne povzbudzovali. „Pre každého športovca je to úžasný pocit, keď ho ľudia motivujú Okrem divákov ma potešila veľká športová súdržnosť všetkých bežcov, čo v dnešnej dobe nie je samozrejmosťou,“ doplnil poslanec za Sásovú a Rudlovú Martin Turčan.

MT behMotiváciou pre obidvoch bežcov bola nielen snaha trať zabehnúť, ale aj stávka s Beniczky café wine bar. V nej sa obaja zaviazali, že náročnú trať, ktorá prechádzala celým mestom, zdolajú do dvoch hodín. V prípade, že túto hranicu nepokoria, budú z oboch počas jedného dňa čašníci v Benizckom. „Príprave sme venovali množstvo času a skoro trištvrte roka sme intenzívne trénovali, no nerátali sme s tým, že týždeň pred podujatím nás zradí zdravie,“ upresnil Martin Turčan.

Avšak stávka je stávka a obaja sa napriek teplotám a silnej viróze postavili na štart maratónu, kde sa pokúsili prekonať stanovený cieľ. Napriek mimoriadnemu úsiliu sa im nepodarilo dobehnuť do dvoch hodín a stávku teda prehrali. „Nemôžeme a nechceme sa vyhovárať na zdravie, prekonali sme samých seba a to je dôležité. Teraz sa už tešíme na to, ako si vyskúšame na jeden deň náročnú prácu čašníkov,“ dokončil Matúš Molitoris.

Na Martina Turčana a Matúša Molitorisa sa v role čašníkov môžete tešiť 25. septembra 2014, kedy vás ochotne obslúžia a veľmi radi s vami prediskutujú problémy nášho mesta.

25. september 2014 – Beniczky cafe & wine bar
obsluha:
Martin Turčan – poslanec MsZ za Sásovú a Rudlovú
Matúš Molitoris – predseda OZ Sásová pre Hudbu