Pred stretnutím 9. kola Niké ligy na pôde lídra tabuľky AS Trenčín sme vyspovedali trénera Dukly Michala Ščasného a stabilného člena ofenzívnej trojice Martina Rymarenka. Z kuchyne MFK Dukla okrem toho prišli správy o predĺžení zmluvy s Jakubom Uhrinčaťom a plánovanom otvorení nového fanshopu.

Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica ťahajú v lige 7-zápasovú sériu bez prehry. Body zbierajú najmä vonku, keď na ihriskách súperov vyhrali posledné tri zápasy a na cestách ešte neprehrali. V poslednom vonkajšom zápase sa im podarilo zdolať vtedajšieho lídra zo Žiliny. O niečo podobné sa pokúsia aj v sobotu, keďže opäť budú hrať na umelej tráve prvého celku tabuľky, ktorým je tentokrát AS Trenčín. „Pozeráme sa na seba. Do každého zápasu ideme s tým, že chceme získať tri body, nebude to výnimka ani v Trenčíne. Máme za sebou dobrý týždeň, postup v Podkoniciach, trénovali sme ako vždy, takže ideme do Trenčína dobre naladení,“ uviedol po piatkovom predzápasovom tréningu Martin Rymarenko.

Trenčania ťahajú 5-zápasovú šnúru bez prehry, pričom v posledných troch kolách bodovali naplno. Na čele tabuľky majú 3-bodový náskok pred druhou Podbrezovou, tretia Dukla stráca na lídra 4 body. „Trenčín hrá na umelej tráve, čiže celý týždeň sme sa pripravovali na tomto povrchu, ale myslím si, že nám to nebude robiť problém. V Žiline sme dokázali, že nám to môže sedieť, ale vieme, že je to ich výhoda, že tam hrajú rýchlo. Sú veľmi silní dopredu, ale aj kompaktní vzadu. Pred sezónou zmenili trénera, čo sa odzrkadľuje. My sa ale sústredíme na seba. Ideme ukázať to, čo chceme hrať my,“ povedal smerom k sobotňajšiemu duelu Rymarenko, ktorému sa na ihriskách súperov darí, keď skóroval v Michalovciach, Dunajskej Strede aj Žiline.

Spomedzi hráčov trenčianskeho AS to zatiaľ najviac sype dvojici Rash Rahim Ibrahim – Njegoš Kupusović, obaja skórovali v doterajšom priebehu ligovej sezóny 4-krát. O gól viac má na konte kapitán Dukly Róbert Polievka, ktorý vedie tabuľku ligových kanonierov spolu s Petrom Kováčikom z Podbrezovej. Trenčania vyhrali všetky tri svoje doterajšie domáce ligové zápasy. Hráčov Dukly tak čaká veľmi náročná úloha, v ktorej by im ale mohli pomôcť fanúšikovia spod Urpína. „Registrujeme, že robia ďalší výjazd. V Žiline sme mali domáce prostredie, takže verím, že to tak bude aj teraz,“ reagoval Rymarenko. Zraz fanúšikov, ktorí chcú vycestovať do Trenčína, je naplánovaný na 13.30 h, následný odchod zo Štiavničiek na 14.30 h. Cena výjazdu je 20 €.

Ščasný: V prípade Kuba Považanca stále čakáme

Kvality súpera si je vedomý aj tréner Dukly Michal Ščasný: „V každom zápase sme pripravení obrať súpera o body. Čaká nás veľmi kvalitný súper, však je aj líder súťaže. Hrajú naozaj vynikajúco, sú pripravení po kondičnej, silovej, rýchlostnej stránke, po taktickej takisto. Majú výborných futbalistov, takže nás čaká ťažká robota. Z Trenčína išiel stále rešpekt, lebo individuality mali vždy. Za ich súčasnými výsledkami stojí jednoznačne robota trénera Iliju Stolicu, dal to dokopy, sú disciplinovaní, čo tam posledné roky vôbec nebolo. V organizácii hry v ofenzíve aj defenzíve vidno jeho rukopis.“

Kormidelník Dukly stále nemôže počítať so zraneným útočníkom Davidom Depetrisom. „Bol na kontrole u doktora, ale bez sona či CT-čka, čiže len podľa pocitov sa nemôžeme riadiť. Každopádne, dva týždne netrénoval, takže je mimo a budúci týždeň musíme poriešiť, čo ďalej,“ ozrejmil Michal Ščasný, piatkový meninový oslávenec.

Hoci Jakub Považanec už s mužstvom trénuje druhý týždeň, na zápasovej súpiske proti Zlatým Moravciam sa ešte nemohol objaviť. Lodivod Ščasný opísal aktuálnu situáciu, ktorá platila v piatok dopoludnia: „Administratívne záležitosti ešte včera dotiahnuté neboli, dnes ráno takisto nie. Športový manažér Feri Kunzo s generálnym riaditeľom Jankom Roháčom robia všetko pre to, aby to bolo čo najskôr dotiahnuté. Česká strana to odsúhlasila, teraz záleží na slovenskej, aby tie papiere dali dokopy. Takže čakáme na to, či Kubo Považanec bude môcť zasiahnuť do zápasu.“

Stretnutie 9. kola Niké ligy medzi AS Trenčín a MFK Dukla Banská Bystrica má naplánovaný úvodný výkop na sobotu 30. septembra o 18.00 h.

Tabuľka Niké ligy pred 9. kolom

# KLUB Z V R P G+ G- RG B
1 8 6 1 1 18 10 8 19
2 8 5 1 2 17 9 8 16
3 8 4 3 1 16 11 5 15
4 8 5 0 3 17 13 4 15
5 8 4 2 2 13 7 6 14
6 7 4 2 1 12 9 3 14
7 8 3 3 2 13 10 3 12
8 8 2 3 3 10 14 -4 9
9 8 2 1 5 7 9 -2 7
10 8 2 1 5 5 15 -10 7
11 8 0 2 6 5 13 -8 2
12 7 0 1 6 5 18 -13 1

Uhrinčať: Neváhal som ani sekundu

Vedenie MFK Dukla Banská Bystrica sa dohodlo s 22-ročným obrancom Jakubom Uhrinčaťom na predĺžení zmluvy do 30. júna 2026. „Ako mladý hráč tu mám všetko, čo potrebujem k ďalšiemu napredovaniu. Je tu skvelá kabína, výborní tréneri. V neposlednom rade je to klub, v ktorom som vyrastal odmalička a ktorý ma nielen futbalovo, ale aj ľudsky vychoval. Znamená to pre mňa veľa, ďakujem klubu za dôveru. Pri ponuke predĺženia som prakticky neváhal ani sekundu. Vnímam to ako poctu a zadosťučinenie, ale samozrejme aj ako motiváciu do ďalšej roboty,“ vyjadril sa po podpise nového kontraktu pre web klubu odchovanec Dukly.

Predĺženie zmluvy s Jakubom Uhrinčaťom okomentoval pre klubový web aj Jozef Mores, športový riaditeľ MFK Dukla: „Jakub si svojou snahou, výkonmi a profesionálnym prístupom jednoznačne zaslúžil novú zmluvu. Je stabilnou súčasťou zostavy, výrazným spôsobom sa profiluje aj osobnostne, z čoho máme samozrejme veľkú radosť. Nová zmluva je teda logickým krokom aj s prihliadnutím na budúcnosť klubu. Jednanie bolo absolútne korektné, ústretové, rýchle, aj to svedčí o Jakubovej lojálnosti a otvorenosti voči MFK Dukla Banská Bystrica. To sa v dnešných časoch až tak často nevidí.“

V utorok otvorenie fanshopu

MFK Dukla otvorí v utorok 3. októbra fanshop v areáli Mestského mládežníckeho štadióna v Radvani-Kráľovej. Oficiálne otvorenie je naplánované na 16.00 h. „Konečne, po dlhom čase, sa opäť otvoria brány fanshopu, čo je super. Teším sa z toho, lebo si myslím, že to ľudia chcú. Je to náznak toho, že futbal v Bystrici opäť ožíva a vrátili sme sa späť na futbalovú mapu. Fanshop sa mi veľmi páči, sú tam veľmi pekné veci,“ teší sa kapitán Róbert Polievka, krstný otec fanshopu.