Banskobystrická Dukla, ktorej už oficiálne nešéfuje nový prezident SFZ Ján Kováčik, nemala pred sebou v Žiline ľahkú úlohu. Veď majster ešte v doterajšom priebehu neprehral ani raz.

MŠK Žilina – FK Dukla Banská Bystrica 3:3 (1:2)

Góly: 9., 54., 67. Oravec – 11., 39. Hesek, 77. Uškovič. ŽK: 49. Piaček – 54. Pečovský, 79. Savič 87. Pančík.

Žilina: Dúbravka – Ľ. Guldan, Piaček, Pečalka, V. Leitner – Jež – Rilke  (75. Gergel), Zošák, Vladavič (88. Vyskočil) – T. Majtán, T. Oravec.

Banská Bystrica: Boroš – Brašeň, Adámik, Marek Hlinka, Savič – Pečovský, Pleva (75. Gajdoš) – M. Pančík, A. Hesek (71. Uškovič), T. Hučko – Pich (90+ Laksík).

Futbalová Dukla sa dostáva do hernej pohody. Po víťazstve nad Košicami a utorkovom oddychovom prípravnom zápase proti mládežníkom Manchesteru United, pokračovala od začiatku stretnutia na pôde majstra aktívne. Už v piatej minúte mohol domáceho gólmana Dúbravku prekonať Hučko, ale keď sa ani po jeho vyrazení nepresadil Hesek, domáci mohli byť v pokoji. Až takom, že v 9. minúte sa po útoku Rilkeho pokúsil hlavou zakončiť Majtán, ale lopta skončila len na žrdi, od ktorej sa však dobre odrazila Tomášovi Oravcovi a ten sa nemýlil. Hostia sa nevzdali, naopak vyprovokovalo ich to k ešte väčšej aktivite a tá sa v 11. minúte pretavila do vyrovnania. Po rohovom kope, ktorého exekútorom bol Saša Savič, domáci vykopli loptu na kopačku tohtosezónnej posily Dukly Andreja Heseka a na jeho strelu sa Dúbravka už len bezmocne prizeral. Pekný futbal plný tvorivej hry pokračoval aj ďalej. V 21. minúte opäť Andrej Hesek a opäť nebezpečná strela z väčšej vzdialenosti, ale mierila len tesne nad bránu poriadne natiahnutého Martina Dúbravku. Účastníkovi skupinovej fázy Ligy šampiónov sa samozrejme vývoj duelu nepáčil a pokúsil sa o zvrat. V 27.minúte nasmeroval svoj center zo strany Admir Vladavič na ikonu šošonov Róberta Ježa, ale ten tesne pred Borošom zaváhal a namieril loptu len na hosťujúceho gólmana, ktorý vykopával loptu do bezpečného priestoru. 39. minúta a Viktor Pečovský pekne z ľavého krídla odcentroval na voľného Pančíka v pravom rohu súperovej šestnástky. Ten dobre spracoval a posunul na nabiehajúceho si Heseka, ktorý po zemi prekonal Dúbravku – 1:2.

Keď už v 48. minúte výdychovo Boroš pregĺgal po nepresne mierenej Zošákovej strele, bolo jasné, že domáci prvú prehru v sezóne pripustiť nechcú. O minútu na to obdržal správne žltú kartu za simulovanie v šestnástke hostí Piaček a vyzeralo to, že sa v modrom hrajúca Dukla opäť nadýchne. Lenže v 54. minúte domáci vyrovnali. Bolo to po priamom kope z nebezpečnej pozície vedľa šestnástky, kde fauloval mladý Brašeň, ktorého sa neskôr za žltú kartu zastal aj kapitán Pečovský. Štefan Zošák namieril svoj povinný center priamo na hlavu Tomáša Oravca a keďže Boroš na loptu nedočiahol, bolo vyrovnané. Naopak ochvíľu opäť akcia Dukly po osi Pečovský – Pančík –Pich, kedy posledný menovaný vyslal razantnú strelu, ktorá len tak rozozvučala Dúbravkovu žrď. V 67. minúte prišli veľké problémy obrany hráčov spod Urpína, Žilinčania zatlačili a keď obrancovia Dukly nedokázali vykopnúť loptu z nebezpečia, nebezpečenstvo nastalo. Presnejšie vtedy, keď sa lopty dotkol Oravec, zavesil Borošovi pod brvno a mohol sa tak tešiť z hetriku v zápase. Zatiaľ, čo v uplynulom ligovom zápase s Košicami bol Markovým dôležitým žólíkom práve Hesek, ktorý naskočil namiesto Dušana Uškoviča. Dnes to bolo presne naopak. Tréner Dukly stiahol dvojgólového Heseka a nasadil, po zranení už rozbehnutého Uškoviča, ktorý v 77. minúte po prihrávke Gajdoša a po tom, čo mu loptu prepustil Pich, sám pred Dúbravkom nezaváhal – 3:3. Záver duelu, v ktorom sa domáci snažili zvrátiť víťazstvo na svoju stranu, bol skutočne napínavý, ale gól už nepadol. Predohrávané stretnutie 14. kola Corgoň ligy tak prinieslo úplne zaslúženú deľbu bodov.

Najbližší zápas odohrá Dukla opäť v piatok. V ten budúci sa bude písať 5. november a o 17.00 h privítajú červeno-bieli na Štiavničkách ŠK Slovan Bratislava. S našim portálom mimochodom hráte o dvakrát po dva lístky na tento zápas…