Mladý talent bystrického hokeja prestupuje do KHL. Zmluvu na jeden rok totižto podpísal s účastníkov tejto nadnárodnej súťaže, Slovanom Bratislava.

Hokej - HC'05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany, 02.02.2014, Banska BystricaČerstvo 20-ročný útočník tak nasleduje svojho bývalého trénera Vladimíra Országha. Ten sa tak isto pred sezónou 2014/15 upísal belasím a bude pôsobiť ako asistent trénera Rostislava Čadu.

Lunter patril tento rok k najpozitívnejším objavom v kádri HC’05. V 44 zápasoch si pripísal na svoje konto 24 bodov za 10 gólov a 14 asistencií. V play off pridal ďalších 12 súbojov, v ktorých zaznamenal 4 body. Tieto výborné čísla nenechali chladného ani nášho reprezentačného kouča Vladimíra Vůjteka, ktorý ho povolal do prípravy na majstrovstvá sveta v Bielorusku. Aj keď sa Mário do záverečnej nominácie neprebojoval, tento ročník môže hodnotiť iba pozitívne.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica -HK 36 Skalica, 11.03.2014, Banska BystricaĎalším krokom v jeho kariére sa tak minimálne na rok stane bratislavský Slovan. V kádri účastníka KHL však bude poznať viacero hráčov. Zmluvu s belasými totižto okrem asistenta Országha podpísal aj útočník Patrick White, ktorý v tejto sezóne spoločne s Lunterom obliekal dres s baranom na hrudi. U tohto Američana sa však momentálne jedná len o skúšobný kontrakt do konca augusta.

Normálny kontrakt však podpísal ďalší rodák s pod Uprína. Slovenský reprezentant Tomáš Surový sa po odchode z Dinama Minsk dohodol so Slovanom na ročnej zmluve. A aby toho nebolo málo, v médiách sa špekuluje aj o príchode Michala Handzuša, ktorý nedostane nový kontrakt v NHL od Chicaga Blackhawks . Avšak ako sám Zeus povedal, uprednostňuje ešte rok pôsobenia za oceánom.