V piatok 24. novembra sa v budove Slovenského národného divadla odovzdávali Ceny Nádácie Tatra banky za umenie. Režisér a umelecký šéf Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici Marián Pecko bol v kategórii Divadlo nominovaný za réžiu inscenácie Vojna nemá ženskú tvár, ktorú pripravil pre Slovenské komorné divadlo v Martine. 

Prestížne Ceny Nadácie Tatra banky sú udeľované každoročne, aktuálne išlo o 22. ročník. Nominovaní v kategórii Divadlo boli okrem Mariána Pecka: Sláva Daubnerová, za text a réžiu inscenácie Spievajúci dom, Andrej Kalinka, za koncept a réžie inscenácie Kráľ. Marián Pecko sa stal laureátom Ceny po prvýkrát, zároveň ide o prvú Cenu Nadácie Tatra banky pre člena umeleckého súboru Bábkového divadla na Rázcestí.

Inscenácia Vojna nemá ženskú tvár zaznamenala od svojej premiéry už niekoľko pozoruhodných úspechov. V máji 2017 získala Grand prix na festivale Nová dráma 2017. Na tom istom festivale zároveň získala Cenu bratislavského diváka. Bola nominovaná v rámci najprestížnejšej divadelnej ceny sezóny DOSKY 2017 v kategórii Mimoriadny počin v oblasti činohry. Tesne pred galavečerom sa inscenačný tím vrátil z Bieloruska, kde inscenácia účinkovala na programe divadelného festivalu. Dramatizáciu rovnomenného románu Svetlany Alexijevič pre SKD pripravila Iveta Horváthová, riaditeľka BDNR.