Už tretí aprílový štvrtok bude Národný atletický štadión na Štiavničkách hostiť druhé futbalové derby medzi Gymnáziom Andreja Sládkoviča a Gymnáziom Jozefa Gregora Tajovského.

Dlhoročná rivalita medzi Gaskom a Tajákom sa z ľadu rozrástla už aj na zelený trávnik. Pred rokom sa na Štiavničkách radoval tím Gymnázia Andreja Sládkoviča. Podujatie svojou účasťou podporilo viac ako tisíc divákov. Zápas bude mať opäť charitatívny rozmer. V rámci prvého ročníka sa organizátorom podarilo vyzbierať 6 tisíc eur pre Detskú fakultnú nemocnicu v Banskej Bystrici. Nemocnica z tejto sumy zorganizovala pre hospitalizované deti halloween s občerstvením a zakúpila dekoračný strom, ktorý bol v marci 2024 inštalovaný v jedálni lôžkovej časti. Zo zvyšnej sumy nemocnica zakúpi LCD televízory do izieb pre ležiacich pacientov.

Druhý ročník futbalového derby banskobystrických gymnázií sa uskutoční vo štvrtok 18. apríla od 17.00 h na Národnom atletickom štadióne na Štiavničkách. Svoju účasť v zápase organizátorom prisľúbil osemnásobný futbalista roka na Slovensku Marek Hamšík. „Myslím si, že nielen pre nás, ale aj pre fanúšikov to bude obrovský zážitok. Pre mňa osobne je to splnenie detského sna, zahrať si s dlhoročným kapitánom slovenskej reprezentácie,“ uvádza organizátor Tobias Hudec.

Okrem toho sa fanúšikova môžu tešiť na otvorenie akcie, ktoré majú na starosti roztlieskavačky z GJGT. Cez polčas vystúpi Folklórny súbor Urpín. Novinkou tohto ročníka je tombola, ktorá je v cene každej vstupenky. Jedna z cien bude súvisieť s Marekom Hamšíkom.

Vstupenky v cene 7 € si môžete zakúpiť v online predpredaji tu. Zároveň bude od pondelka 15. apríla do utorka 16. apríla prebiehať predaj vstupeniek na stredných školách za cenu 6 €. Viac informácií nájdete na facebookovom a instagramovom profile podujatia.

„Aj tento ročník sme sa rozhodli celý výťažok zo vstupného a dobrovoľných príspevkov sponzorov darovať detským pacientom z Detskej fakultnej nemocnice v Banskej Bystrici. Veríme, že tento ročník podporí našu akciu ešte viac divákov a podarí sa nám zaplniť celú hlavnú tribúnu. Takisto verím, že si užijete nezabudnuteľné podujatie, ktoré organizujú, ako aj minulý rok, študenti a vedenie školy Gymnázia Jozefa Gregora Tajovského. Nesmierne si vážim, že sa mi podarilo pretaviť moju myšlienku do reálneho výsledku a vzniklo toto úžasné podujatie. Touto cestou chcem pripomenúť, že zdravie máme iba jedno. Preto si ho vážme a pomáhajme nezištne tým, ktorí to potrebujú,“ povedal pre BBonline.sk organizátor Tobias Hudec.