Na Štiavničkách sa koncom októbra predstaví akadémia Manchestru United s kádrom nabitým hviezdami mládežníckeho futbalu. Z avizovanej súpisky je až 12 hráčov reprezentantmi svojich krajín.

Ako včera informovala oficiálna stránka FK Dukla Banská Bystrica, talenty z dorasteneckej akadémie Manchesteru United – ročník 1992/93, alebo ak chcete Manchester United Youth team U19, sa v rámci prípravného stretnutia postavia výberu Dukly už o necelé tri týždne – v utorok 26. októbra o 16.00 h na hlavnom štadióne na Štiavničkách.

Mladé nádeje slávneho veľkoklubu prichádzajú na Slovensko v  rámci viacdňového sústredenia. V akcii by sa mohlo predstaviť hneď niekoľko mládežníckych reprezentantov. Súčasťou anglického výberu do 19 rokov sú hneď štyria hráči – útočník William Keane, obrancovia Tom Thorpe, Ezekyel Friers a gólman Samuel Johnston. V kategórii do 17 rokov reprezentuje Albión aj Luke Hendie. V kádri Manchester United Youth Teamu je aj kapitán reprezentácie Severného Írska do 17 rokov Luke McCullough, člen národného tímu Írska do 17 rokov Sean McGinty a nórsky mládežnícky reprezentant Etzaz Hussain. Zaujímavými menami sú aj niekdajší kapitán talianskeho výberu do 16 rokov Michele Fornasier a jeho krajan Alberto Massaci. Z hráčov tmavej pleti stojí za zmienku John Cofie z Ghany, ktorého vo veku 14 rokov získal Manchester v súboji s Chelsea a Liverpoolom. Podobne museli zabojovať aj pri príchode Charni Ekangameho, o talentovaného belgického útočníka mal záujem aj Arsenal, Chelsea a Ajax Amsterdam.

FK Dukla srdečne pozýva na tento zápas, bude to jedinečná skúsenosť nielen pre hráčov, ale aj pre fanúšikov futbalu.