R-LMP_1773Viacnásobný majster sveta v thajskom boxe Vladimír Moravčík sa stal otcom. Jeho manželka Petra mu priniesla syna Matúša a prvé dni po pôrode strávila v novootvorených nadštandardných izbách Rooseveltovej nemocnice v Banskej Bystrici.

Moravčíkovci si príchod svojho potomka načasovali priamo na čas otvorenia traktu s novozriadenými a komplexne zrekonštruovanými izbami a manželka 31-ročného športovca, Petra, tak bola ich prvou obyvateľkou. Tunajšia gynekologicko-pôrodnícka klinika sa rozšírila o celý samostatný trakt na jednom z poschodí, ktorého súčasťou sú štyri nadštandardné izby. V modernej spoločenskej miestnosti obývacieho typu môžu mamičky prijímať návštevy. Na šestonedelí banskobystrickej pôrodnice bola doteraz rodičkám k dispozícii jedna nadštandardná izba, ktorá bola permanentne vyťažená a nestačila pokryť záujem mamičiek.

„Každá rodina v súčasnosti uvažuje i nad tým, kde by bolo najlepšie odrodiť. My sme sa rozhodli pre Banskú Bystricu. Manželka uvažovala o Zvolene či Banskej Štiavnici, ale sme napokon radi, že priniesla na svet synčeka v banskobystrickej nemocnici. Sme spokojní s personálom i s novými nadštandardnými izbami, ktoré sú na úrovni vyspelého zahraničia,“ uviedol najúspešnejší slovenský thajský boxer.

R-LMP_1799Vladimír ´Drakula´ Moravčík sa po narodení syna Matúša môže už plne sústrediť na športovú prípravu. Slovenský thai-boxer plánuje prvé zápasy už v tomto roku a o ďalší prestížny svetový titul chce zabojovať v budúcom roku. K športu bude viesť aj svoje novonarodené dieťa. „Každý otec si želá, aby syn išiel v jeho koľajách. Bude to však na ňom ako sa rozhodne. Ja ho určite k športu povediem, či už to bude box alebo futbal. Chcem aby z neho bol raz úspešný športovec,“ dodal Moravčík.