Aj ku koncu leta nás ešte čaká mnoho zaujímavých udalostí. Jednou z nich je aj 15. výročie založenia detského folkórneho súboru Malachovček.V sobotu 28. augusta o 16.00 h sa v priestoroch kultúrneho domu v Malachove rozozvučia ľudové nástroje a hlasy mladých účinkujúcich.

Deti z DFS Malachovček sa vám predstavia s tancami z rôznych regiónov, takže na chuť si príde nejeden folklórny nadšenec. V programe však môžete vidieť aj ich starších kolegov z folklórneho súboru Bystrina, ktorý sa vám predstaví tancami z východnej časti Slovenska a temperamentným cigánskym tancom s názvom BAŠAV MANGE ROMALE. Posledným účinkujúcim bude Peter Šipula, ktorý svojim hlasom spríjemní večer pesničkami z Horehronia a predstavia sa aj heligonkári z Detvy.

Celá udalosť bude mať nostalgický podtón, pretože mnohí účinkujúci prekročili prah folkórnej dospelosti a opúšťajú tak detský súbor a nastupujú do rôznych mládežníckych folkórnych súborov. Po predstavení sa samozrejme všetci, ako správnych folkloristi, budú zabávať do skorého rána.