Majstrovstvá Slovenska v atletike mužov a žien odštartujú v sobotu 25. júna o 14-tej hodine. Šesťdesiaty deviaty ročník tohto podujatia v atletike bude pokračovať aj počas nedele 26. júna, a to opäť od 14-tej hodiny.

atletikaNajbližší víkend bude štadión na Štiavničkách žiť majstrovstvami Slovenskej republiky v atletike. Vstup na športové podujatie je voľný, avšak pre tých, ktorí sa podujatia nemôžu zúčastniť osobne, je tu ešte jedna možnosť. Priame prenosy môžu sledovať online prostredníctvom televízie Eso.

Toto výnimočné podujatie odštartuje bežeckými disciplínami, ale predstavia sa tiež kladivári, oštepári, trojskokári či skokani o žrdi. Na Štiavničkách sa okrem iných predstavia športovci ako Libor Charfreitag, Martina Hrašnová (obaja kladivo), Patrik Žeňúch (oštep), Lucia Hrivnák Klocová (800m a 1500m) či sestry Velďákové (diaľka a trojskok).

Počas soboty a nedele sa nebude bojovať iba o domáce tituly, ale aj o limity na všetky štyri vrcholy atletického leta, ktorými sú olympijské hry v Rio de Janeiro, majstrovstvá Európy v Amsterdame, juniorské majstrovstvá sveta v Bydgoszczi a premiérové ME do sedemnásť rokov, ktoré budú uskutočnené v polovici júla. Viac informácií k podujatiu môžete nájsť na oficiálnej webovej stránke Slovenského atletického zväzu. Fotografie z minulého ročníka Majstrovstiev Slovenska v atletike, môžete nájsť v našom staršom článku.