Počas uplynulého víkendu hostili banskobystrické Štiavničky tohtoročné Majstrovstvá Slovenska v atletike. Najväčší nárok na radosť mala trojskokanka VŠC Dukla Dana Velďáková, ale tiež výškar Matúš Bubeník.

Atletika, majstrovstva SR Banska Bystrica 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.
Guliar Matúš Olej.

Bubeník skokom 229 centimetrov a Velďáková doskokom 14,27 metra získali na Štadióne SNP miestenky na budúcoročné olympijské hry v brazílskom Riu. Obaja nebudú chýbať na konci mesiaca ani na atletických majstrovstvách sveta v Pekingu. Menej sa už darilo Jane Velďákovej v skoku do diaľky, ktorá síce získala domáci titul, no k limitu na svetový šampionát jej chýbalo len sedem centimetrov.

Na domácich majstrovstvách boli najúspešnejšími reprezentanti domáceho VŠC Dukla Banská Bystrica. Okrem sestier Velďákových zvíťazili jej reprezentantky aj v ženskej bežeckej štafete, v kladive Martina Hrašnová a Marcel Lomnický, v oštepe Martin Benák. Na ich úspechy nadviazal v behu na 400 metrov Martin Kučera, netradične v diaľke zvíťazil Peter Horák, ale tešil sa aj guliar Matúš Olej a v ženskej výške dominovala Katarína Kuštárová.