Letná časť plaveckej sezóny vyvrcholila na nedávnych Majstrovstvách Slovenskej republiky v otvorených bazénoch na „dvoch frontoch“. 11., 12. a 13. roční žiaci si „rozložili svoje stany“ v komplexe termálneho kúpaliska VADAŠ v Štúrove. Seniori, juniori a 14-roční žiaci mali svoj šampionát v 8-dráhovej päťdesiatke v Humennom.

„Mládežníci“ z Plaveckého oddielu Klubu telesnej výchovy Univerzity Mateja Bela Banská Bystrica vybojovali niekoľko pozoruhodných výsledkov.  V Humennom, sa okrem najlepšieho slovenského plavca za rok 2010 Romana Kučíka predstavila aj kompletná seniorská a juniorská reprezentačná zostava. V chladnom nepriaznivom premenlivom počasí, ktoré ovplyvnilo aj celkové výkony si však výborne počínal 14-ročný Andrej Brozman (zverenec trénera Milan Záborského), ktorý si hneď v úvodnej disciplíne trojdňového podujatia v šprinte na 50 m voľný spôsob vyplával zlatú medailu. V ďalší deň jeho „zlatá cesta“ pokračovala, keď v disciplíne 100 m voľný spôsob zo šiestej nasadenej pozície získal svoju druhú zlatú medailu a druhý majstrovský titul. Svojich súperov prekvapil zlepšením svojich absolútnych osobných maxím a potvrdil tak pokračujúci výkonnostný progres (na minuloročných letných majstrovstvách v týchto disciplínach obsadil zhodne 3. miesta a na zimných „poskočil“ na strieborný stupienok). Daniel Očenáš a Dorota Šufliarska sa v tejto vekovej kategórii zaradili do prvej desiatky. V kategórii juniorov sa najlepšie umiestnila Lívia Božoňová na 6. mieste a Martin Markovič na 9.mieste.

Mladší žiaci sa predstavili vo veternom premenlivom počasí v Štúrove. V kategórii 13-ročných si najlepšie počínal Filip Banský, ktorý si vyplával 6. miesto a dva razy 9. miesto. V prvej desiatke skončila ešte Lucia Hrušková. Lukáš Antalec, Kristína Spišiaková, Júlia Vrbová, Adriana Fedorová sa posúvaním svojich najlepších osobných výkonov dostali hneď za prvú desiatku najlepších plavcov Slovenska.

V kategórii 12-ročných Michaele Medveďovej „ušiel“ stupeň víťazov dva razy a „zemiakové medaily“ za štvrté miesta na 100 m voľný spôsob  a 100 m znak vo svojich najlepších osobných výkonoch idú na vrub aj jej ešte „pretekárskej neskúsenosti“. Napriek tomu jej výkony majú svoju hodnotu a sú prísľubom do budúcnosti. V ďalších disciplínach skončila tri razy na 6. mieste a raz skončila ôsma. Veľmi dobré výkony podali Michaela Beracková, Michal Mesároš, Samo Nosáľ, Jessica Hrušková, sklamaním boli výkony Viktórie Šulekovej. Medzi 11-ročnými zbierala skúsenosti snaživými výkonmi na svojom prvom „veľkom podujatí“ Timea Kováčová, ktorá si výrazne zlepšovala svoje najlepšie osobné výkony.