Máj v banskobystrickom Divadle u Netopiera sa začal už minulý týždeň uvedením hry Dni v daždi v podaní rožňavského Divadla Actores.

Zem, ktorá hľadá svoje neboA pokračuje tento štvrtok – 12. mája, kedy si v tomto príjemnom a charizmatickom prostredí môžete pohovoriť o tiež charizmatickej Škandinávii a štipendijných možnostiach v jej krajinách (od 17. hod.).

Zem, ktorá hľadá svoje nebo je názov nového dokumentárneho filmu režiséra Erika Prausa. Esej o človeku, ktorý sa vždy znova púšťa do zápasu o vlastný zmysel bytia. V Divadle u Netopiera si film môžete pozrieť v utorok 17. mája (20. hod.) a po skončení filmu aj pobesedovať s jeho tvorcami.

Monodráma na motívy diela Matthiasa Bruna Po Erikovi je spoveďou odhaľujúcou tajomstvá zo života mladého muža, ktorý sa stal obeťou zakázanej lásky. Účinkuje Filip Štrba. (Štvrtok 19. máj o 19. hod.) Heřman Volf bol aktívny športovec. Jeho život sa zmenil vo chvíli, keď ho nešťastný pád pripútal na vozík… Film Cesta za snom je silný príbeh o človeku, ktorý sa napriek nepriazni osudu, vďaka svojej silnej vôli, začlenil späť do života. (Sobota 21. máj o 20. hod.)

Streda je deň ako stvorený na cestovanie. V Divadle u Netopiera v stredu 25. mája (od 19. hod.) môžete navštíviť a objavovať krajinu tajomného grófa Draculu, extrémnej pohostinnosti a čierneho humoru – Rumunsko.

Posledná májová sobota prinesie do k Netopierovi Kamene vo vreckách. Teda, prinesie ich tam Divadlo Kontra zo Spišskej Novej Vsi. Tragikomédia Marie Jones rozpráva na prvý pohľad banálny príbeh. Charlie a Jake, dvaja komparzisti veľkej hollywoodskej produkcie, sa rozhodnú ísť za svojím snom a nakrútiť vlastný film. Bez happyendu a milostnej zápletky, ale pravdivý a s veľkým množstvom kráv v obsadení. Ako poctu Seanovi, ktorý vybočil z cesty a skončil svoj život s kameňmi vo vreckách. Hrajú: Peter Čižmár a Tomáš Diro – dvaja herci a 13 postáv. (Streda 28. máj o 19. hod.)