V piatok 20. apríla sa o 10.00 h uskutoční na Námestí SNP v Banskej Bystrici prevzatie olympijského ohňa od účastníkov Olympijskej štafety pri príležitosti konania XXX. Olympiády v Londýne 2012.

Hry tridsiatej Olympiády štartujú v metropole Veľkej Británie v závere júla a zúčastní sa ich približne 10,5 tisíca športovcov z vyše 200 krajín sveta. Nebudú medzi nimi chýbať ani Slováci a aj preto sa naša krajina pravidelne pridáva k olympijskej tradícii putovania ohňa zapáleného na úbočí Olympu do dejiska hier. V piatok dopoludnia športovci spolu so žiakmi banskobystrických škôl, za účasti primátora mesta Banská Bystrica Petra Gogolu a predstaviteľa BBSK, prevezmú olympijský oheň a odovzdajú pochodeň, ktorá poputuje do ďalších športových centier.

Podporné športové aktivity budú prebiehať na ZŠ Golianova, Ďumbierska, Tr. SNP 20 , Okružná ul. a Športové gymnázium na Tr. SNP 54 organizuje „Bežeckú 24 hodinovku-Londýn 2012“ na ktorú pozýva všetkých záujemcov o beh. Začiatok podujatia je vo štvrtok 19.4. 2012 od 12,00 hod. a koniec v piatok 20.4.2012 o 12,00 hod. v športovom areáli ( tartanový okruh) Športového gymnázia. Podporte olympijskú myšlienku „Nie je dôležité zvíťaziť ale zúčastniť sa“!