Varia BBPodnikateľské začiatky v Banskej Bystrici budú o niečo jednoduchšie. Logisticko – priemyselný areál VARIA Banská Bystrica ponúka šikovným obyvateľom mesta šancu naštartovať svoje projekty.

Vybraným uchádzačom poskytne VARIA Banská Bystrica, spol. s r.o.  pomoc pri rozbehu vlastného projektu. Stačí, ak uchádzač jednoducho predloží svoj podnikateľský plán, ktorý by chcel uskutočniť a začať tak podnikať. „Často sa stretávame so situáciou, keď kvalitné nápady začínajúcich podnikateľov zostanú nezrealizované, kvôli neprajným podmienkam na trhu a nedostatku finančných prostriedkov nutných na rozbeh. Týmto spôsobom chceme dať šancu každému, komu na ceste k vlastnému podnikaniu stoja prekážky vo forme nevyhnutných počiatočných nákladov. Zároveň to považujem za skutočnú pomoc aktívnym obyvateľom a nielen prázdne reči a sľuby, ktoré v našom meste počúvame už nejaký čas,“ hovorí manažér firmy a poslanec za Sásovú – Rudlovú, Martin Turčan.

Úspešný autor projektu získa okrem priestorov bezplatnú pomoc od účtovnej firmy 3MT consulting, sídliacej v areáli VARIA Banská Bystrica, pri tvorbe konkrétneho biznis plánu, prípadne s vedením účtovníctva na dohodnuté obdobie. Spoločnosť tak chce pri príležitosti dvadsiateho výročia existencie na trhu pomôcť podnikateľskému prostrediu v meste. VARIA Banská Bystrica, ako jeden z lídrov na banskobystrickom trhu v oblasti prenajímania skladových a kancelárskych priestorov, poskytuje zázemie pre viac ako 40 firiem. Zabezpečuje klientom plný servis pri nájme priestorov spojený s údržbou, vďaka čomu sa nájomníci môžu bez starostí venovať svojmu podnikaniu.

Martin TurčanVo VARII odrástlo mnoho, v súčasnosti už pevne etablovaných firiem a živnostníkov. Dnes chce spoločnosť dopomôcť k vzniku ďalších a uľahčiť im tak vstup na trh. „Naším prioritným cieľom je podporiť najmä startupy, ale tiež presvedčiť talentovaných a cieľavedomých ľudí, že aj Banská Bystrica má potenciál a nie je potrebné kvôli nedostatku pracovných príležitostí z nej odchádzať,“ dodal na záver Martin Turčan.

Záujemcovia môžu získať viac informácií na mailovej adrese: mturcan@stonline.sk.