Po piatich rokoch prichádzajú Red Hot Chili Peppers s novým, už desiatym albumom, tentokrát s názvom I’m With you. Piesne z neho po prvýkrát zaznejú na jedinom živom vystúpení v nemeckom Kolíne nad Rýnom, ktorý si vďaka Europa Cinemas budete môcť prostredníctvom live prenosu vychutnať aj vy už 30. augusta.

Koncertná premiéra nového albumu

Red Hot Chili Peppers v zložení Anthony Kiedis (spev), Flea (basgitara), Chad Smith (bicie) a Josh Klinghoffer (gitara), odohrajú naživo a doslova pred celým svetom piesne z nového albumu na premiérovom a jedinom koncerte Red Hot Chili Peppers Live: I’m With You, ktorý bude zároveň satelitne prenášaný do viac ako 900 kinosál na všetkých kontinentoch. Okrem kompletného nového albumu na koncerte zaznejú aj najväčšie hity tejto svetoznámej skupiny. Prenos začína v utorok 30. augusta od 21. hodiny. Vstupné sa bude pohybovať okolo 10-12 eur.

Desiaty album po pätročnej pauze

Red Hot Chilli Peppers sa radia medzi najúspešnejšie rockové zoskupenia histórie. Predali vyše 60 miliónov nosičov po celom svete, získali šesť cien Grammy a rekordný počet ich singlov (celkom 11) sa stalo jednotkou amerických hitparád.

Obal albumu z dielne známeho britského výtvarníka Damiena Hirsta

Album I’m With You, ktorého obal navrhol známy britský výtvarník Damien Hirst, produkoval Rich Rubin. Ten má za sebou už päť predchádzajúcich albumov kapely: Stadium Arcadium (2006), By The Way (2002), Californication (1999), One Hot Minute (1995), a Blood Sugar Sex Magik (1991).

„Viem, keď urobím niečo priemerné a keď vylezie niečo fakt dobré. Nemôžem sa dočkať, kedy s týmto pôjdem von a budem to hrať,“ povedal frontman kapely Kiedis v prvom rozhovore k novej doske, ktorý poskytol magazínu Rolling Stone. Na margo comebacku kapely dodal: „O tom nie je sporu, je to nový začiatok. Slnko zase začína svitať.“