Komunitný festival Leto v Háji sa pomaly stáva už tradičnou súčasťou kultúry na banskobystrickom sídlisku Rudlová-Sásová. Aj tento rok Komunitné centrum Sásová, spoločne s dobrovoľníkmi a dobrovoľníčkami, pripravili na piatok 18. septembra zaujímavý program.

LVH 2014V poradí štvrté Leto v Háji, ktoré sa koná opäť v Jelšovom hájiku, ponúkne návštevníkom pestrý kultúrny program. Čaká na nich Bubácka rozprávka v podaní Bábkového divadla na Rázcestí, parkour ukážky a workshopy, či hudobné vystúpenia kapiel Got Blue Balls a Humanoid.

Ambíciou festivalu v „zelenom srdci sídliska“ je vytvoriť priestor pre lokálnych umelcov, aktivistov, remeselníkov, či športovcov, ktorí sa tak môžu predstaviť ľuďom zo svojho susedstva. A tak sa tento rok na festivale predstavia aj dve hudobné centrá pre najmenších Yamaha a Sonyta Music, deti z o.z. Nádej deťom s tanečnými a hudobnými vystúpeniami, ale aj dramatický krúžok Sitniačik a dámy z Country skupiny Arizona.

V rámci rovnako zaujímavého a pestrého sprievodného programu si návštevníci a návštevníčky môžu zacvičiť jogu, zahrať si spoločenské hry, premeniť sa na zvieratko, strašidlo alebo lesnú vílu prostredníctvom malieb na tvár od Barxy a prezrieť si výstavu kresieb detí pôvodných obyvateľov národa Gwichinov z komunitného centra vo Fort McPherson v Yukone na Aljaške.

LVH_2014Jedinečnosť podujatia Leto v Háji spočíva v tom, že vzniklo na podnet obyvateľov a obyvateliek sídliska, ktorí chceli zmeniť Jelšový hájik na príjemné a kultúrne miesto.

Festival finančne podporili Centrum komunitného organizovania, občianska platforma Nie v našom meste! a Výbor mestskej časti Sásová-Rudlová. S organizačným zabezpečením pomohlo Mest Banská Bystrica a Správa športových a telovýchovných zariadení mesta.

V prípade nepriaznivého počasia sa program presúva do telocvične na Tatranskej 10 (vchod do Komunitného centra Sásová).

Program festivalu Leto v háji 2015

14.00 – Bubácka rozprávka, Bábkové divadlo na Rázcestí

15.00 – Program detského hudobného centra Sonyta Music

15.30 – Hudobné a tanečné vystúpenie detí z o.z. Nádej deťom

15.50 – Zázrak menom Príroda, dramatický krúžok Sitniačik

16.00 – Vystúpenie predškolských programov HŠ Yamaha

16.20 – Dámska Country skupina Arizona

16.30 – Slovak freerun family – parkour vystúpenie a workshop

18.30 – Got Blue Balls – rock`n`roll/punk

19.30 – Humanoid – trip hop