Ani v novom týždni nás v Banskej Bystrici nečaká, minimálne čo sa počasia týka, nič príjemné. Prevažne zamračené počasie so zrážkami pri maximálnych teplotách do 23 stupňov Celzia.

Najškaredším dňom týždňa bude hneď pondelok. Aj keď pršať by mal už od rána, okolo obeda je potrebné očakávať aj väčšiu búrku. Ortuť v teplomeri by pri tom v pondelok nemala presiahnuť 20 stupňov Celzia. O niekoľko stupňov teplejší, ale stále daždivý, by mal byť utorok, kedy výraznejšie lejaky možno očakávať až k večeru. V stredu by sa už z polooblačného neba na Bystricu mohlo usmiať aj Slnko, ale stále je treba počítať s prehánkami  a výraznejšími zrážkami k večeru. Štvrtok bude najmä z rána jasný, ale postupne bude oblačnosti pri dennej maximálnej teplote okolo 23 stupňov pribúdať. Zrážky predpovedné moduly internetových meteorologických serverov predpovedajú opäť na popoludňajšie hodiny. Iné to nebude ani v piatok, kedy by pri maximálnych teplotách okolo 22 stupňov Celzia malo pršať opäť najmä popoludní a to aj s možnými búrkami.

Výraznejšiu zmenu prinesie víkend, žiaľ tá sa nebude týkať teplôt. Tie zostanú  na maximách okolo 22, resp. 23 stupňov, ale výrazne ubudne oblačnosti. Menšie prehánky a dažde možno síce očakávať, ale pri troche šťastia sa môžu Bystrici vyhnúť aj úplne.

Dni sa nám už nezadržateľne skracujú. Slnko bude vychádzať zhruba okolo piatej hodiny ráno a zapadať už okolo pol deviatej večer.