Aj nasledujúci 22. kalendárny týždeň, bude počasie nad Banskou Bystricou pomerne chladné a často i upršané. Z uplynulých rokov sme si pritom v máji zvykli na už takmer letné počasie. Tento rok je ale výnimkou. Po dlhej zime nasleduje aj typická jar.

DSC02182Pondelok (27.5.) bude už od rána zamračený a najmä popoludní aj daždivý a teplota vzduchu chladná, počas dňa len do ôsmich stupňov Celzia.

Utorok (28.5.) síce začne podobnými teplotami, ale počas dňa sa vyšplhajú až na plus osemnásť stupňov. Obloha bude ďalej zamračená. Popoludní a podvečer opäť musíme počítať s dažďovými zrážkami.

Streda (29.5.) prinesie z rána ešte pokračujúce riziko zrážok ale počas dňa sa obloha postupne vyjasní. Teplota stúpne až ku 20 stupňom Celzia, lenže napriek vyjasnenej oblohe môžu prísť búrky.

Štvrtok (30.5.) prinesie opätovný nárast oblačnosti a takmer celodenné zrážky. Ich intenzita popoludní narastie. Teplota vzduchu sa vyšplhá na maximálne osemnásť stupňov Celzia.

Piatok (31.5.) bude chladný, keď sa dopoludnia teplota vyšplhá len na plus dvanásť stupňov Celzia a popoludní sa ešte mierne ochladí. Z rána bude naďalej daždivo, pričom postupne začne oblačnosť ustupovať.

Sobota (1.6.) má byť predbežne obloha nad Banskou Bystricou polooblačná, a teda riziko zrážok len nízke. Bude však  naďalej pomerne chladno, keď sa vzduch maximálne ohreje na 15 stupňov Celzia.

Nedeľa (2.6.) bude ešte chladnejšia, keď majú teplomery ukázať maximálne trinásť stupňov. Navyše opäť pribudne oblačnosť, z ktorej môže počas celého dňa zapršať.