Chceli by ste zažiť leto v spoločnosti rozprávok a pod balkónom? Práve také leto sa vo štvrtok 7. júla začína v banskobystrickom Divadle pod balkónom, ktoré počas prázdnin poteší deti ôsmimi krásnymi rozprávkami. 

Leto pod balkónom bude „štvrtkové“. Začína vo štvrtok 7. júla rozprávkou Priadka a kráľ a končí vo štvrtok 25. augusta príbehom o malej Húseničke s veľkými pocitmi. A všetky predstavenia sa konajú vo štvrtok. Lebo sú prázdniny a čas na cestu do rozprávky by sme si mali nájsť každý deň. Aj v štvrtok.

Počas ôsmich prázdninových štvrtkov sa deti v divadle stretnú so známymi aj menej známymi rozprávkovými postavičkami ale aj zvieratkami. Pod balkón doletí včielka Ejka, pribehne havo Slavo a príde aj zvedavý sloník a malá húsenička.

Leto pod balkónom – program

Štvrtok 7. júl – 10:00 h: Priadka a kráľ

Rozprávka s takmer detektívnou zápletkou, bábkami a pesničkami, o pracovitej priadke, ktorá svojou múdrosťou zachráni kráľovstvo. V rozprávke sú kultúrne tradície, ľudové múdrosti, duchovmé hodnoty a ich zachovanie v dnešnom svete.

Štvrtok 14. júl – 10:00 h: Včielka Ejka

Príbeh  včielky Ejky, ktorá neposlúchne včeliu kráľovnú a vyletí z hniezda. Tu zistí , že nie všetko čo je krásne, je aj priateľské. Stretne gangstrov záhrad osy a ich šéfku Osicu, vtáka včelárika, ktorý ju chce zjesť aj veľkého čarodejníka (fialovú včelu Xylokopa Violacea), ktorý jej pomôže vrátiť sa do úľa.

Štvrtok 21. júl – 10:00 h: Havo Slavo

Príbeh s pesničkami o malom psíkovi Slavkovi, ktorého zo všetkého najviac trápi, že mu každý hovorí, aký je malý. Vyberie sa do sveta, aby všetkým dokázal, že je už veľký. Na ceste zažije „veľké“ dobrodružstvá, aby napokon pochopil, že aj malí dokážu vykonať veľké veci.

Štvrtok 28. júl – 10:00 h: Janko a Marienka

Predstavenie s pesničkami pre deti, ale aj dospelých o tom, čo sa stane alebo môže stať, keď deti neposlúchnu rady svojich rodičov. Apeluje na rodičov, aby nenechávali deti bez dozoru a poukazuje na to, že aj krásne a lákavé veci môžu skrývať nebezpečenstvo.

Janko a Marienka:

Štvrtok 4. august – 17:00 h: Zvedavý sloník

Malý sloník Bimbo do všetkého pchá svoj zvedavý noštek. Najviac ho však zaujíma, čo máva krokodíl na obed  a rozhodne sa zistiť to. Na svojej dobrodružnej ceste stretne muchu, pštrosa, opicu, tigra… Ako tento príbeh skončí, uvidíte v divadle.

Štvrtok 11. august – 17:00 h: Janko Hraško

Hraškovci smutno pozerajú na všetkých, ktorým sa pošťastilo mať deti. Oni také veľké šťastie a nemajú. Sú z toho smutní a túžia aspoň po maličkom dieťatku. A tu zrazu, kde sa vzal, tu sa vzal, akoby  zázrakom sa im narodí synček, malý ako hrášok.

Štvrtok 18. august – 17:00 h: Zlatovláska

Inscenácia klasickej rozprávky s pesničkami, ktorej hlavným hrdinom je holič a kaderník Džordžo z ďalekej krajíny. Džordžo je vlastne Ďuro, ktorý splnil tri úlohy. Pomocou príbehu o Zlatovláske prerozpráva svoj vlastný príbeh.

Štvrtok 25. august – 17:00 h: Húsenička

Rozprávka o malej rozkošnej húsenici, stratenej v džungli svojich pocitov. O tom, ako po prvý raz zažije hlad, radosť, túžbu po lietaní i smútok z nenaplneného sna. Vyvrcholením je jej prerod na motýľa.

DIVADLO POD BALKÓNOM, ak by ste to náhodou ešte nevedeli, nájdete na Rudohorskej ulici 37 (Rudlová-Sásová). Určite ho neprehliadnete. Vstupenky na predstavenie v rámci Leta pod balkónom (4 €) si môžete rezervovať na 0908 037 762 (len SMS).