5Stredisko PARK SNOW Donovaly je známe predovšetkým ako raj zimných športov, no aj počas horúcich letných dní ponúka svojim návštevníkom veľa atrakcií a zábavy. Leto na Donovaloch tak môže byť aj tento rok nezabudnuteľným zážitkom.

Leto v stredisku PARK SNOW patrí aj milovníkom adrenalínovej zábavy. Už v roku 2008 tu bolo vybudované centrum s tobogánovou bobovou dráhou, lanovým parkom, umelou lezeckou stenou, no pri stanici lanovky TELEMIX Nová hoľa nechýbajú ani klasické a bungee trampolíny. Novinkou tohto leta je nafukovací hrad. Všetky tieto atrakcie potešia nielen deti, ale aj dospelých.

Vďaka bobovej dráhe zažijete množstvo adrenalínu. Jazdu v tobogáne si vychutnáte na špeciálnych vozíkoch, pričom maximálna rýchlosť, ktorú je možné na dráhe dosiahnuť, je 45 km/h. Cestou však prejdete 7 skokov a 11 ostrých zákrut, čo vám zaručí výborný zážitok z tejto akčnej jazdy. K najväčším na Slovensku patrí aj tunajšie lanové centrum. Keď doň svtúpite, čaká vás prekonávanie rôznych prekážok, ktoré sú upevnené vo výške v priemere dva metre nad zemou.

3Skákať až do výšky siedmich metrov môžete na bungee trampolíne, ktorá je aj v stredisku PARK SNOW jednou z najžiadanejších zábavných atrakcií. V blízkosti sa nachádza aj trampolína s ôsmimi stanoviskami. Vyznávačov horolezeckého športu rozhodne poteší 21 metrov vysoká lezecká stena pri parkovisku lanovky na Novú Hoľu. Je najvyššou stenou tohto typu na Slovensku a užiť si ju môžu popri profesionáloch aj amatérski lezci.

Lákadlami tejto sezóny sú okrem adrenalínového parku FUN Arena aj tandemový let, ayurvédska masáž v hoteli Residece, tradične dobré jedlo v Kolibe Goral či reštaurácia Čierna ovca pri Harmaneckej jaskyni. Veľmi obľúbenou atrakciou je tiež netradičná dedinka s názvom Habakuky, v ktorej môžete zažiť atmosféru ľudových rozprávok. Fantázia a hravosť tu číha na každom rohu. Či už je to originálna rozprávková architektúra, interaktívne divadelné predstavenia alebo ukážky ľudových remesiel – o program je postarané.

Donovaly sú zároveň aj centrom cykloturistiky v regióne Starohorských vrchov. Pre milovníkov tohto športu je pripravených až 42 značených cyklotrás v celkovej dĺžke 375 kilometrov. V spolupráci s mestom Banská Bystrica organizuje stredisko PARK SNOW Donovaly prevádzku cyklobusu z Banskej Bystrice na Donovaly. 1Bike park s prevýšením 420 metrov a dĺžkou 2100 metrov poteší náročnejších jazdcov na bicykloch. Downhillová trať s niekoľkými skokmi je plne zjazdná.

Samozrejmosťou sú aj vynikajúce podmienky na horskú turistiku v okolí. Donovaly sa totiž nachádzajú na rozhraní dvoch národných parkov – Nízke Tatry a Veľká Fatra. Ideálnym východiskovým miestom na hrebeňové túry vo Veľkej Fatre je vrchol Novej Hole. Na ten sa môžete pohodlne vyviezť modernou sedačkovou lanovkou. Veľmi dobrým tipom na spoznávanie krás okolia je aj túra z osady Polianka. Z nej vedie turistický náučný chodník po stopách Špaňodolinského banského vodovodu.

Spoznajte stredisko PARK SNOW Donovaly aj v lete a toto miesto si zamilujete v každom ročnom období. Od uplynulého víkendu sú všetky atrakcie v prevádzke denne až do konca leta.