Počas minuloročnej letnej sezóny Letisko Sliač odbavilo 81 príletov a rovnaký počet odletov dovolenkárov do Turecka a Bulharska. V tejto sezóne by to predbežne mohlo byť 82 letov.

letisko-sliačReálny počet charterových lietadiel, ktoré Sliač od júna do októbra spoja so svetom, bude závisieť od reálneho záujmu dovolenkárov. Aj v minulosti sa totiž stalo, že cestovné kancelárie pre nižší záujem, časť ohlásených letov zrušili.

Už prvého júna by mali zo Sliača do turckej Antalye odletieť prví cestujúci. Poslední zákazníci slovenských cestovných kancelárií by mohli, rovnako do Turecka, odletieť zo Sliača až v októbri. Okrem tejto destinácie sa bude opätovne lietať aj do bulharského Burgasu. Letisko ešte v januári informovalo, že spolupracujúcim cestovným kanceláriám sa nepodarilo pre túto letnú sezónu zmluvne zabezpečiť ďalšie destinácie.

Letisko Sliač v týchto dňoch zverejnilo plán letov pre tohtoročnú letnú charterovú sezónu. Ak si teda dovolenku vyberáte podľa dátumu a chcete na ňu letieť zo Sliačskeho letiska, zoznam vám môže poslúžiť pri výbere dovolenky.

Počet dovolenkárov, ktorí v posledných dvoch rokoch leteli zo Sliača, je približne rovnaký. V lete 2013 tu pristálo celkom 81 lietadiel, ktoré prepravili viac než 22-tisíc cestujúcich. Presne 63% z nich smerovalo do Antalye.