V druhej polovici apríla 2007 horel les medzi Starými Horami a Motyčkami. Rovnaký kopec zasiahli plamene aj v nedeľu popoludní. Problémom je v strmom teréne okrem suchého lístia najmä rýchly nárazový vietor príznačný pre tieto dni, ktorý napomáha rýchlemu šíreniu požiaru. Rýchlo šíriaci sa oheň hasia desiatky hasičov z Banskobystrického aj Žilinského kraja a dobrovoľní hasiči z tunajších obcí. Pre silný vietor nemôže zasiahnuť vrtuľník, ten by sa mal do akcie zapojiť v pondelok. Ako nás podvečer informovali naši čitatelia, napriek zadymeniu požiar okolitého lesa neovplyvnil prejazd horským prechodom Donovaly.

Podľa informácií priamo od zasahujúcich na mieste padajú stromy a ohňu napomáhajú miestami aj meterové kopy suchého lístia. Na niektorých úsekoch horí len niekoľko desiatok metrov od obytných domov.

11.4 – V pondelok sa už do zásahu zapojili aj vrtuľníky, napriek tomu sa požiar naďalej rozširoval. Horský prechod Donovaly bol uzatvorený. Minister vnútra Daniel Lipšic predčasne opustil stretnutie Rady ministrov EU pre lesný požiar na strednom Slovensku.  Okolo 18.00 hod. pristane na letisku Sliač, odkiaľ sa okamžite presunie na miesto požiaru.

12.4 – V súvislosti s rozsiahlym požiarom, ku ktorému došlo v nedeľu (10.4.) v katastri obce Staré Hory v časti Dolný Jelenec začal vyšetrovateľ trestné stíhanie vo veci prečinu všeobecného ohrozenia. K požiaru trávnatého a lesného porastu došlo z doposiaľ nezistených príčin. Požiar sa rozšíril do oblasti horského masívu a v danej oblasti zasiahol približne 100 hektárov lesného porastu. Poškodením lesa bola spôsobená predbežná škoda vo výške 220 000,- €. K zraneniu osôb nedošlo. Horský prechod je už plne prejazdný.