V stredu 11. októbra v banskobystrickom Rock Clube Tartaros vystúpi legenda českého undergroundu, punkovo priamočiara kapela Už jsme doma.

V roku 2015 kapela Už jsme doma (UJD) oslávila svoje 30. výročie. Pri tejto príležitosti vydala album Tři křížky, na ktorom sú veľmi radikálne prerábky toho najlepšieho  z repertoáru  skupiny.

Kapela sa teší veľkej popularite nielen doma v Čechách.  Hlavne vďaka svojej originalite, ale aj usilovnosti a nezlomnej vôli, prenikli UJD po roku 1989 do európskych klubov a vzápätí na severoamerický kontinent, do Japonska, či na Nový Zéland. V USA a Kanade odohrali viac ako sedemsto koncertov, vďaka čomu sú tam pravdepodobne najznámejšou českou rockovou kapelou. Fanúšikov však majú po celom svete. Určite aj na Slovensku. Banskobystrickí fanúšikovia UJD sa teda majú na čo tešiť! Skupina hrá v zložení: Vojtěch Bořil (bicie), Pepa Červinka (basa, spev), Adam Tomášek (trúbka, spev), Martin Velíšek (štetce), Miroslav Wanek (gitara, klávesy, spev).

Na svoje si však prídu aj priaznivci banskobystrickej punkovej kapely Orchester Nového Primitivizmu, ktorá  nesporne obohatí punkový večer v stredu  11. októbra v RC Tartaros. Začína sa o 20 hod.