Vo štvrtok sa v Klube 77 predstavia DG 307, ktorí pôsobia na hudobnej scéne už vyše 40 rokov. Legendárna undergroundová formácia vznikla na začiatku 70-tych rokov. Založili ju Pavel zajíček a Mejla Hlavsa, vedúce postavy vtedajšej neoficiálnej kultúry.

DG 307Tento rok formácia oslávila 40 rokov od prvého verejného koncertu, rozhodne však nezaspala v čase. Tento rok vydali album „Životy? Nebo bludné kruhy?“, ktorý je kritikou cenený pre zvukovo unikátne, avangardné vyznenie. JE považované za jedno z najviac podarených nahrávok v histórii skupiny. Aktuálne obsadenie kapely reprezentujú aj členovia, ktorí sú o dve generácie mladší než líder Pavel Zajíček a neváhajú spájať tradičné nástrojové obsadenie s prvkami súčasného laptopového soundu.

V Banskej Bystrici vystúpi DG 307 v složení: Pavel Zajíček (hlas, ruchy), Tomáš Vtípil (husle, elektronika), Ivan Manolov (el. gitara) a Petr Fučík (bicie). Spolu s DG 307 si v klube zahrá aj brnenský multi inštrumentalista, skladateľ filmovej a scénickej hudby Tomáš Vtípil. Za soundtrack k filmu „Pouta“ bol nominovaný na Českého Leva. Vtípilova sólová elektroakustická tvorba sa vyznačuje inovatívnosťou a nadhľadom, s ktorým sa vymyká všetkým žánrovým klišé. V novembri pokrstil svoj nový album „Syntax Error“.

Koncert sa bude konať štvrtok, 5.12.2013 v Klube 77.