V nočných zápasoch Národnej hokejovej ligy sa opäť predstavili obaja Banskobystričania. Peter Budaj aj napriek dobrému výkonu nepriviedol „lavíny“ k víťazstvu, Michal Handzuš sa tentokrát bodovo nepresadil.

Reprezentačná brankárska dvojka a banskobystrický odchovanec Peter Budaj sa aj v dnešnom zápase postavil do brány domácich Avalanche. Vďačiť za to môže hlavne pretrvávajúcemu zraneniu kolena prvého brankára Craiga Andersona, o návrate ktorého stále neboli poskytnuté bližšie informácie.

Budaj v zápase Colorada proti Vancouveru podal kvalitný výkon a predviedol viacero výborných zákrokov, ktorými udržiaval nádeje svojich fanúšikov v plný bodový zisk nažive. Domáce Colorado však doplatilo na svoju nedisciplinovanosť, keď všetky tri góly inkasovalo vo vlastnom oslabení, a to vždy v prvej štvrtine tretiny. Najskôr sa tešil vo 4. minúte z presného zásahu Kesler, v 24. to bol H. Sedin a do tretice v 45. Torres. 3 minúty pred koncom už len skorigoval výsledok domáci Gulik. Colorado tak prehralo 1:3, Peter Budaj si pripísal 33 úspešných zákrokov.

Budaj si po zápase aj napriek prehre vyslúžil pochvalu. Slová uznania na jeho adresu išli dokonca aj z úst protihráčov, konkrétne od autora prvého gólu Keslera: ,,Súperov brankár chytal skutočne výborne. Pravdepodobne sme mohli vsietiť šesť či sedem gólov, no on svoj tím podržal.“

Zaujímavý zápas mohli sledovať aj diváci v Los Angeles, kde domáci „králi“ vyhrali nad Tampou Bay najtesnejším možným rozdielom – 1:0. Zápas rozhodol v 46. minúte po chybe obrany a následnej peknej akcii Justin Williams. Rodák spod Urpína Michal Handzuš odohral 17:13 min a na svoje konto si pripísal jednu strelu na bránu.