Quantcast

Po zrušení Banskobstrickej latky láka v utorok 4. februára do Športovej haly Dukla na Štiavničkách aspoň posledný míting domáceho seriálu Latka piatich miest.

Banskobystrická latka 2013, 6.2.2013, Banská BystricaNapriek zrušeniu aktuálneho ročníka Banskobystrickej latky, sa na Štiavničkách v utorok 4. februára skákať bude. Vyvrcholí tu domáci atletický výškarský míting Latka piatich miest, ktorého sa zúčastnia aj najlepší slovenskí výškari v mužskej i ženskej kategórii. Podujatie sa v Banskej Bystrici v súbežnom termíne s Banskobystrickou latkou konalo aj v uplynulých rokoch, no z pozície predskokana sa tentokrát presúva do hlavnej pozornosti.

Podujatia sa zúčastnia najlepší domáci výškari Peter Horák, Lukáš Beer, Matúš Bubeník, Michal Kabelka a Martin Kalafus. Horák, Beer a Kabelka sa vlani v Banskej Bystrici predstavili v rámci hlavného podujatia, v ktorom prvý menovaný preskočil latku vo výške 223 centimetrov. Beer zaostal o tri centimetre a Kabelka preskočil 215 centimetrov. Najlepší výkon banskobystrického podujatia Latky piatich miest bol v mužskej kategórii na úrovni 214 centimetrov a pripísal si ho Martin Kalafus. Zostavu doplnia viacerí výškari z Čiech či Maďarska. Kvalitne obsadená má byť aj ženská súťaž, v ktorej sa predstavia naše najlepšie atlétky v tejto disciplíne Zuzana Karaffová či Iveta Horňáková.

V Športovej hale Dukla na Štiavničkách sa bude skákať už od 10-tej hodiny v jednotlivých žiackych a juniorských kategóriách. Hlavné súťaže seniorov sú naplánované od 15.30 h. Vstup je voľný.

Pred Banskou Bystricou, sa už tohtoročná Latka piatich miest konala v Bratislave, Bardejove, Lučenci a Nitre.