Najkvalitnejší a najprestížnejší halový atletický míting organizovaný na Slovensku, sa vo februári neuskutoční. A možno už nielen v tomto roku.

banskobystricka latka foto Branislav RackoÚvod februára tento rok v Banskej Bystrici neozdobí slávny výškarský míting s vynikajúcou atmosférou. Vlani bola pritom Banskobystrická latka vyhodnotená ako štvrtý najlepší špecializovaný halový výškarský míting sveta a pri zohľadnení dosiahnutých výsledkov bola dokonca najkvalitnejším podujatím. V roku 2013 si pripísala svoj jubilejný 20. ročník.

Ako v pondelok tlačovú agentúru TASR informoval organizátor podujatia Ľubomír Roško, za rozhodnutím o zrušení tohtoročného mítingu je v prvom rade nezáujem sponzorov. Už vlani bola latka bez generálneho sponzora a aj rok predtým bolo zabezpečenie rozpočtu do poslednej chvíle napäté.

Roško však za ďalší dôvod označil spoluprácu s VŠC Dukla. Roško bol v minulosti riaditeľom atletickej Dukly, no v súčasnosti už nie je jej zamestnancom. Ako uviedol pre TASR, v prípade, že sa v budúcnosti na spolupráci pri organizácii podujatia s Duklou nedohodne, podujatie môže z Banskej Bystrice v budúcnosti odísť.

Napriek zrušeniu 21. ročníka Banskobystrickej latky, sa 4. februára v športovej hale Dukla na Štiavničkách uskutoční aspoň posledný zo série domácich výškarských mítingov Latka piatich miest.