Aj tento týždeň môžete v multikine Europa Cinemas navšítviť premietanie niekoľkých noviniek či úspešných už premietaných filmov. Okrem 2D filmov môžete prežiť zážitok aj pri sledovaní niekoľkých titulov v 3D.

Ako sme vás už v priebehu týždňa informovali, najhorúcejšou novinkou na tento týždeň je film TRON: DEDIČSTVO, ktorého exkluzívne premietanie je naplánované už na dnes. Viac sa dočítate TU.

Okrem tohto filmu však na plátnách multikina môžete objaviť aj viacero ďalších noviniek, prípadne niekoľko snímkov, ktoré sa premietajú už dlhšiu dobu, no stále sa tešia veľkému úspechu a dobrej návštevnosti.

SAW VII   3D

Ústredným motívom filmu SAW 3D je príbeh skupiny ľudí, ktorí unikli zo spárov šialeného vraha menom JIGSAW a teraz hľadajú útočište u svojho kolegu Bobbyho Dagena, muža, ktorého temná minulosť rozpúta novú vlnu teroru. „V doterajších častiach sme nechávali niektoré témy otvorené, tento diel bude ale naozaj posledný. Odpovieme v ňom na všetky otázky, ktoré si kedy fanúšikovia položili. V deji sa ale budú dobre orientovať aj diváci, ktorí predošlé filmy nevideli.“, sľubuje producent Burg.

horor, USA/Kanada 2010

hrajú: Tobin Bell, Cary Elwes

NAJLEPŠÍ Z BROOKLYNU (Brooklyn´s Finest)

Strhujúca dráma z prostredia newyorského policajného zboru, ktorá realistickým spôsobom zachytáva, aké jednoduché je prekročiť hranicu medzi zákonom a zločinom.
Eddie je pochôdzkár, ktorému zostáva 7 dní do dôchodku. Zažil v službe už všetko a jeho znechutenie zo života je tak silné, že každé ráno si musí nájsť nejaký dôvod, aby si nevystrelil mozog z hlavy. Tango je v utajení a pôsobí na strane ulice tak dlho, že si už nie je istý, koho chráni a koho prenasleduje. Sal je z drogového a žije v neustálom strachu o svoju tehotnú ženu a 2 deti. V strese sa jeho správanie veľmi rýchlo mení z dobrého na zlého policajta a naopak. Všetkých 3 čaká ťažký týždeň…

akčný/krimi, USA 2010

hrajú: Richard Gere, Ethan Hawke, Wesley Snipes

ONDINE

Bol raz jeden rybár a ten vylovil morskú pannu

Keď írsky rybár Syracuse vylovil z mora krásnu mladú ženu, povedala iba, že sa volá Ondine. Príznačné meno, ktoré znamená „tá, ktorá prichádza z mora“. Syracuse jej ponúkne prístrešie a ona sa usadí nielen v jeho dome, ale postupne i v jeho srdci. Neznáma cudzinka vyvolá množstvo otázok, ale rybárova malá dcérka Annie má okamžite jasno. Ondine je podľa nej vodná víla, kúzelnou mocou obdarená bytosť, ktorá vystupuje z vôd preto, aby ľuďom nosila šťastie. Annie verí, že Ondine prišla kvôli nej, aby zachránila jej zlyhávajúce obličky. Syracuse síce na rozprávky neverí a zostáva nohami pevne na zemi, ale vzápätí aj on podľahne jej čaru a je nútený si pripustiť, že odvtedy, čo s nimi Ondine býva, dejú sa zvláštne veci. Mohli by spolu žiť šťastne až do smrti, lenže Syracuse na šťastné konce už dávno neverí. Nech Ondine je či nie je morskou pannou, má za sebou temnú minulosť, ktorá ju za žiadnu cenu nechce pustiť na slobodu. Dokáže ju láska Syracuse zachrániť, alebo sa vráti do hlbín zabudnutia?

romantická dráma, Írsko/USA 2009

hrajú: Colin Farrell, Alicja Bachledy

JA, ZLODUCH   3D (Despicable me)

Klaďasi už nefrčia… Od producentov Doby ľadovej.

Gru je ukrutný záporák, ktorý sa nezastaví pred žiadnou zlobou, na druhej strane vie byť ale nekonečne zábavný. Aj prostredníctvom armády žltých pomocníkov, Mimoňov. Udržať sa na špici svetového zločinu je poriadna fuška. A pretože si na post verejného nepriateľa číslo jedna brúsi zuby Gruov najväčší oponent Vektor, rozhodne sa tento zloduch pre doposiaľ nevídaný zločin. Ukradne mesiac! Áno, ten čo svieti na oblohe. Lenže zásadnú rolu v jeho plánoch hral zmenšovač, ktorý mu ukradol práve Vektor. Gru musí prísť na to, ako vniknúť do jeho prísne stráženého sídla a svoj vynález si vziať späť. Po mnohých márnych pokusoch to už skoro vzdá, keď pri jeho dverách zazvoní súrodenecké trio Margo, Edith a Agnes, ktoré zbierajú peniaze pre sirotinec, v ktorom žijú. V tej chvíli sa v Gruovej hlave zrodí ďalší z jeho mnohých diabolských plánov. Všetky tri dievčatká adoptuje a pošle ich zaklopať na dvere Vektorovho sídla…

animovaná komédia, USA 2010

JEDZ, MODLI SA, MILUJ (Eat pray love)

Film nakrútený podľa jedného z najväčších knižných bestsellerov roku 2006, odmeneného nespočetným množstvom ocenení, ktorý opisuje skutočné udalosti, spomienky Elizabeth Gilbertovej. Po mnohých nezdaroch a rozvode sa 35-ročná Elizabeth so zlomeným srdcom rozhodne absolútne zmeniť svoj život a vydá sa na ročnú cestu okolo sveta, na ktorej chce nájsť samu seba. V Taliansku spoznáva umenie pôžitkov prostredníctvom gurmánstva a priateľstva. V Indii pomocou úplne neznámych ľudí umenie duševnej rovnováhy. Na Bali sa stane žiačkou starnúceho šamana a naučí sa nájsť rovnováhu medzi svetskými pôžitkami a božskou nadzmyselnosťou. Navyše na svojej ceste nečakane spozná aj svoju pravú lásku…

dobrodružný, USA 2010

hrajú: Julia Roberts, James Franco

GA´HOOLE: LEGENDA O STRÁŽCOCH   3D

(Legend of the Guardians: The Owls of Ga’Hoole)

Hlavnou postavou filmu je mladý soví chlapec Soren, ktorého fascinujú otcove historky o strážcoch Ga´Hoole – mýtickej letke sovích bojovníkov. Postavili sa na ochranu všetkých dobrých sov proti tým zlým a vybojovali veľkú dávnu bitku. Zatiaľ čo Soren sníva o tom, ako sa jedného dňa k týmto hrdinom pridá, jeho starší brat Kludd sa mu posmieva a túži len po love, lietaní a získaní otcovej priazne. Jeho žiarlivosť má tragické následky – obaja bratia vypadnú z rodnej koruny stromu a dostanú sa do spárov zlých sov. Teraz je na Sorenovi, aby sa pokúsil o útek za pomoci ďalších mladých odvážnych sov. Spoločne letia ponad moria v hmlách, aby našli Veľký Strom – domov legendárnych strážcov, ktorí jediní môžu opäť poraziť zlých a zachrániť sovie kráľovstvo.

animovaný/fantasy, USA 2010

PIRAŇA 3D (Piranha 3D)

3D konečne ukáže zuby!

Od režiséra kinohitov Noc s nabrúsenou britvou a Hory majú oči.

Každý rok  počas jarných prázdnin počet obyvateľov pri ospalom jazere Victoria vzrastie z 5 na 50 tisíc. Za horúceho slnka sa tu rozbehne hlučná zábava s množstvom alkoholu a žúrka roka sa môže začať! Tohto roku to nebudú len ťažké rána po večierku a sťažnosti od susedov, čoho by sa mali zúčastnení obávať. Neočakávané zemetrasenie na morskom dne prebudilo predátora, pre ktorého sú účastníci žúru skvelou a ľahkou korisťou. Dokážu sa bezstarostní teenageri, ktorí myslia iba na sex a alkohol zmobilizovať a spoločnými silami zabrániť novým ostrozubým obyvateľom lokality, aby si z nich urobili večeru?

thriller, USA 2010

hrajú: Richard Dreyfuss, Ving Rhames

ROMÁN PRO MUŽE

Očakávaná komédia jesene od autora kinohitov Román pro ženy, Účastníci zájezdu a Nestyda.

Román pre mužov rozpráva príbeh troch súrodencov – Cyrila, Bruna a Anety, ktorí majú kvôli predčasnej smrti rodičov oveľa pevnejšie puto, než býva obvyklé. A to napriek tomu, že sa povahovo hádam už nemôžu viac líšiť. Cyril je cynický snob s tými najlepšími kontaktmi a jednoduchým vkusom, ktorý mu velí vždy siahnuť po tom najdrahšom. Aneta má výrazne vyvinutý zmysel pre spravodlivosť a citlivú dušu, ktorá čoraz viac odoláva vplyvom tiesnivých partnerských vzťahov. A Bruno je typický „obyčajný človek“, ktorý z nalinkovaných koľají práca – rodina občas odbočuje len k neškodným erotickým fantáziám na internete. Bruno tiež trpí nevyliečiteľnou chorobou, ktorá sa stane katalyzátorom nápadu zorganizovať veľkolepú súrodeneckú jazdu do Tatier, do najlepšieho hotela, s výbornou lyžovačkou a nádhernou prostitútkou menom Tali, ktorá má Brunovi splniť všetky jeho želania. Lenže plán na nezabudnuteľnú dovolenku výrazne narušia tragikomické strety medzi súrodencami, vyplývajúce z ich povahovej a názorovej rozdielnosti. Do Tatier za nimi naviac príde nevyspytateľný „majiteľ“ krásnej Tali, ktorý už tak napätú situáciu ešte zahustí.

komédia. ČR 2010

hrajú: Miroslav Donutil, Miroslav Vladyka, Táňa Pauhofová, Jan Budař, Pavel Řezníček